2014-03-28

Kā zināms, muzeja eksponātu un liecību papildinājumi veidojas lielākoties dāvinājumu veidā. Tā savācies arī mūsu skolas muzeja lietu kopums. Lielu materiālu klāstu nesen muzejs saņēma no ikšķiliešiem Rasmas un Roberta Jansoniem, kuri nodeva fotogrāfijas un citas liecības par Ikšķiles ciemata attīstību, Meliorācijas sistēmu pārvaldes darbu, Tautas frontes laiku , bet šodien, t.i. - 28. 03., ikšķilietis un liels skolas muzeja atbalstītājs Valdis Villerušs muzejam uzdāvināja 4 vērtīgas grāmatas no savas plašās mājas bibliotēkas. Tās ir vērtīgas muzejam tādēļ, ka ir senas skolas mācību grāmatas un līdz ar to arī liels retums. Grāmatas būs izmantojamas ne tikai kā muzeja eksponāti, bet tās var kalpot arī pedagogiem kā ierosmes avots. Šīs grāmatas var izmantot arī skolēni un studenti savos zinātniskajos darbos., jo bibliotēkās tik senas un retas grāmatas atrast nebūs viegli.
2014-01-21

Roberta Jansona apkopotais vēstures materiāls – skolas muzejā
2013-12-03

Aktuāla izstāde skolas muzejā
2013-09-25

25. septembrī Ikšķiles vidusskolas muzejā nupat kā beidzies pasākums, veltīts A. Pumpura dzimšanas dienai (22. 09.) un eposa "Lāčplēsis"125. izdošanas gadskārtai. Vēl telpā it kā sajūtams rakstnieka, tautiskā censoņa, gars, romantiskā jūsma par tautas pagātni un pārliecība, ka Lāčplēša cīņa ar tumšajiem spēkiem nākotnē beigsies ar uzvaru. Vitrīnā redzami dažādos laika posmos tapuši tautas eposa izdevumi : plānas , laika gaitā sadzeltējušas bezvāku grāmatiņas un liela formāta , smagos vākos iesieti, lepni izdevumi ar vērtīgām ilustrācijām, arī nelielāka formāta grāmatiņas ar dažādiem ierakstiem, norādēm, pat maziem špikerīšiem iekšā, kas norāda uz to lietotājiem, jo muzejā katra lieta stāsta.
2013-04-09

Izstāde ‘’Mans pirmais cimdu pāris”’ Ikšķiles vidusskolas muzejā Skolas muzejā jau no marta vidus var apskatīt 6. un 7. klašu meiteņu adītos cimdus .Tie ir īpaši cimdiņi, pirmo reizi mūžā noadīti mājturības stundās no valnīša līdz pirkstgaliem, bet jau vismaz ar 2 dzijām un ar rakstu.
2013-02-03

Šogad skolas konkursam, veltītam Latvijas 94. gadadienai, bija nosaukums „Manas vecmāmiņas/vectētiņa stāsts”vai „Kādas lietas stāsts”; gribējām bērnus virzīt uz savu sakņu, savas dzimtas vēstures iepazīšanu. Cilvēks tak savu apzināšanos sāk ar dzimtas stāstiem, nācija – ar vēstures stāstiem.
2013-01-28

Muzejā gads sākas ar kalendāriem un ābecēm Iecere skolas muzejā gada sākumā iekārtot kalendāru izstādi radās jau pasen, jo, pirmkārt, bija iespējas iegūt pietiekami daudz un interesanta parādāmā materiāla un, otrkārt, - sācies jauns gads ar jaunu kalendāru, ar jaunām iecerēm un darāmajiem darbiem. Sagadījās tā, ka gandrīz vienlaikus muzeja telpās uzradās arī ābeču izstāde, jo mūsu sākumskolā no 23. līdz 27. janvārim notiek latviešu valodas nedēļas pasākumi, kuri pirmdien sākās ar profesora V. Villeruša, mākslinieka, ābeču un burtu speciālista, ikšķilieša un mūsu muzeja atbalstītāja, brīnišķīgu stāstījumu mazajiem par burtu un ābeču pasauli. Dažas no savām vērtīgajām ābecēm viņš atstāja uz kādu laiku arī izstādei muzejam.
2012-10-07

Atklāts Ikšķiles vidusskolas sporta stadions
2012-09-13

Dzejas svētki 2012.13.09. Skolas muzejs piedāvā iepazīties ar ekspozīciju, kura veltīta mūzikas skolotājai Gaidai Veržbovičai (1950.- 2006.) sakarā ar viņas dzejoļu krājuma – Gaida Mārsila „Zemes balsis”- izdošanu.
2012-04-21

Prieks par mūsu skolas augstajiem sasniegumiem arī šogad. 6. a klases skolniece Katrīna Celeste 37 dalībnieku konkurencē kā viena no diviem izvirzītajiem skatuves runātājiem ieguva tiesības piedalīties konkursa 2. kārtā, kas notiks Jūrmalā.
Arhīvs: