2019-01-17

Projekta “Skolas soma” ietvaros - 2019. gada 17. janvārī Ikšķiles vidusskolu ar prāta spēli “Trāpi simtniekā” apmeklēja atraktīvi, enerģiski un aizraujoši  biedrības „Kultūras artefakts” pārstāvji no Daugavpils Universitātes.

Spēlē piedalījās 4.c; 5.a; 5.e; 6.c un 9.c klašu skolēni. Katras klases skolēni spēlēja ar 4 – 5 komandām, visās  komandās valdīja cīņas gars. Lai skolēnus motivētu darboties, viens no svarīgākajiem uzdevumiem bija izdomāt interesantu komandas nosaukumu.

Skolēni pozitīvi parādīja savas zināšanas literatūrā, vēsturē, mākslā un matemātikā.

Spēle noritēja divās kārtās. 1. kārta - rakstu daļa. Pirmajā uzdevumā skolēniem tika rādīti attēli no Latvijas pilsētām, bija jāuzraksta, kurā pilsētā atrodas norādītais objekts. Otrajā  un trešajā uzdevumā bija jāizmanto literatūrā iegūtās zināšanas.  Pēc attēla bija jāuzraksta pasakas nosaukums. Tālāk skolēni nonāca filmu pasaulē, kur viena bija Rīgas kinostudijas filma, otra Holivudas.

2. kārta - ceļojums pa Latviju, izmantojot pultis, spēlē bija nepieciešama uzmanība, veiklība. Tika lasīti jautājumi par Latviju, kā arī par Ikšķiles novadu. Pēc signāla atskanēšanas, komanda, kura zināja atbildi, nospieda pogu uz pults, komanda, kura nospieda pirmā - varēja atbildēt. Kopā komandām bija 30 dažādi jautājumi.

Patiess prieks, ka skolēni parādīja ļoti labas zināšanas par Latviju kopumā, kā arī par Ikšķiles novadu.  Skolēnu rezultāti bija ļoti līdzīgi, līdz uzvarai komandas vienu no otras šķīra vien daži punkti.

Pasākuma organizētāji bija sarūpējuši jaukas balvas. Visi dalībnieki tika pie balviņām, uzvarētāju komandas saņēma – kausu, torti un pierakstu bloknotus ar pildspalvām, pārējie konfektes un pildspalvas.

Pasākuma organizētāji arī uzdāvināja vērtīgas grāmatas skolai.

Pasākums bija ļoti pārdomāts, atbilstošs bērnu vecumam un interesēm.