2019-02-22

Ikšķiles vidusskolā no 21. – 25. janvārim norisinājās Matemātikas nedēļa. Skolas matemātikas olimpiādes veiksmīgākie dalībnieki saņēma īpašu dāvanu  – ekskursiju uz zinātnes centu AHHAA, Tartu. Katru sākumskolas klasi ekskursijā pārstāvēja viens, divi vai trīs skolēni. Kopā ar bērniem ekskursijā devas arī mūsu skolas pavadošie pedagogi.

22. februāra rītā skolas vestibils bija neparasti rosīgs, jo pulcēja skolēnus, kuri tika galā ar pirmo dienas pārbaudījumu – pacietīgu autobusa sagaidīšanu, lai dotos izbraucienā uz Igauniju, uz Zinātnes centru. Kā otrs pārbaudījums bija ilgais ceļš autobusā, kurā bija iespēja iepazīties ar citu klašu skolēniem, rast kopīgas intereses, izdomāt ceļu īsinošas spēles, lai laiks ceļā paskrietu ātrāk.

Zinātnes centrs AHHAA, Igaunijā mūs sagaidīja ar jaunu ekspozīciju, kas bija pārsteigums pāris skolēniem, kuriem šis nebija pirmais šī centra apmeklējums. Laiks, kuru pavadījām centrā izzinot, atklājot, meklējot, uzdrīkstoties, pašapliecinoties, brīnoties un uzzinot neparasti daudz, paskrēja ļoti ātri, kaut pavadījām centrā gandrīz četras stundas. Iepazīt un atklāt zinātnes un tehnoloģijas noslēpumus  bija iespēja ikvienam  pie eksponātiem, kuri bija izvietoti 3000 kvadrātmetru lielā platībā. Priecēja tas, ka apskates objektu izklāsts tika sniegts dažādās, arī latviešu, valodās. Skolēni lasīja, domāja, vēroja un secināja, dalījās izziņas priekā ar draugiem. Pārsteidza ilūziju zāle, telpa, kura kustās, dažādi fizikas eksperimenti ar ūdeni, ar krāsām. Iespēja bija tuvāk iepazīt cilvēka fizioloģiju, kā arī saprast vai esi draugos ar matemātiku, loģiku.

Dodoties mājup, katram no skolēniem lūdzām autobusā izstāstīt, kas Zinātnes centrā bijis lielākais pārsteigums, mēs lūdzām “uzburt mirkli” t.i. ļaujot kādu no eksponātiem pārcelt uz savu māju vai klasi. Skolēnu atbildes un viedokļi bija interesanti, aizraujoši un rosinoši.  Vairāki skolēni teica, ka noteikti uz šo centru ar vecākiem aizbrauks vēlreiz, jo ikreiz jau varot atklāt un uzzināt kaut ko jaunu.

Pašizziņas rezultātā gūtā pieredze un zināšanas ir vērtības, uz kurām varam paļauties šajā pasaulē. Paldies organizatoriem par šo saturīgo, aizraujošo ekskursiju, kura tika piedāvāta Ikšķiles vidusskolas sākumskolas skolēniem.

Skolotāja Kristīne Garklāva

Brauciens tika finansēts ESF projekta ietvaros (SAM 8.3.2. "Palielināt atbalstu vispārējās izglītības iestādēm izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai" Projekta numurs: 8.3.2.2/16/I/001.)