2018-09-26

26.septembrī ESF projekta ietvaros (SAM 8.3.2. "Palielināt atbalstu vispārējās izglītības iestādēm izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai" Projekta numurs: 8.3.2.2/16/I/001.) 40 Ikšķiles vidusskolas skolēni devās mācību braucienā izpētīt zinātnes ceļus Ventspilī. Ekskursijas laikā skolēni tika iepazīstināti ar Ventspils Augstskolas darbu, iepazinās ar studiju iespējām, ielūkojās tās laboratorijās un pētnieciskajā darbībā. Turpinājumā visi devās uz Ventspils Starptautisko radioastronomijas centru, lai iepazītos ar vienu no lielākajiem Eiropas radioteleskopiem un tā vēsturi. Radioastronomijas centrs ir vieta, kur darbojas daudzi Ventspils Augstskolas studenti, tādēļ ekskursijas dienā ikviens varēja ielūkoties un izvērtēt savas nākotnes iespējas šajā nozarē.