2018-09-22

Ikšķiles vidusskolas skolēnu grupa 22. septembrī aktīvi piedalījās Piekrastes Tīrradē - iniciatīvā, kuras laikā kopīgiem spēkiem tika sakopta Baltijas jūras piekraste. Aktivitāte tika organizēta ESF projekta ietvaros (SAM 8.3.2. "Palielināt atbalstu vispārējās izglītības iestādēm izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai" Projekta numurs: 8.3.2.2/16/I/001.). Skolēni piedalījās piekrastes sakopšanas darbos Saulkrastu novadā, veicot uzkopšanu 3 km posmā.

Iniciatīvas nosaukumu “Piekrastes Tīrrade” ietver vārdu, kas ticis radīts īpaši šim pasākumam. “Tīrrade” ir saliktenis, ko veido divi vārdi – “tīrs” un “radīt”. Tādejādi iniciatīvas autori vēlas uzsvērt, ka tos vieno un iedvesmo ideja par tīras vides radīšanu, vīzija par tīru un sakoptu piekrasti. Ikšķiles vidusskolas skolēni pārliecinājās, ka tīrrades procesā rodas ne tikai tīra vide, bet arī gandarījums par paveiktu rada pievieno vērtību katram pašam un viņa pašapziņai.

Katram Piekrastes Tīrrades dalībniekam tika piešķirti divi dažādi maisi, viens no tiem domāts plastmasas atkritumiem, otrs – visiem pārējiem. Sadarbībā ar AS “BAO” bija iespēja bīstamos atkritumus nodalīt no pārējiem, novietojot tos atsevišķos maisos. Kopjot jūras piekrasti tika izvērtēts un secināts, gan kā uzkrājas atkritumi, gan kā rīkoties, lai tos mazinātu.  Tagad visi dalībnieki ir pārliecināti, ka viņi rūpēs par vides tīrību arī ikdienā.