2019-11-08

Piektdien, 8. novembrī, Ikšķiles vidusskolas sākumskolā bija liela rosība, jo notika ikgadējais Mārtiņdienas gadatirgus. Kā jau pienākas, piedāvājums bija bagātīgs - Mārtiņos taču ir novākta raža, ko nesusi vasara un rudens. Tajā kā ik gadu tieši ceturto klašu skolēni piedāvāja tirgus apmeklētājiem gan rudens veltes (dzērveņu un upeņu sulas, ābolus, sukādes), gan kopā ar vecākiem pagatavotos kārumus (tortes, kēksi, cepumi, saldās maizītes, bulciņas...), gan dažādas pašgatavotas lietas, piemēram, lavandas miega peles, grāmatzīmes utt.

Šajā gadā visus tirgotājus vērtēja Ikšķiles novada uzņēmēji un Ikšķiles novada pašvaldības pārstāvji. Labākajiem tika piešķirtas veicināšanas balvas par stendu noformēju, produkta izskatu un izkārtojumu, pārdevēja attieksmi un zināšanām par pārdošanas rezultātiem, paša ieguldījumu u.c. Balvu fondā bija sarūpētas biļetes uz kino, dāvanu kartes SPAdrops un EE fitness apmeklējumam, dāvanu kartes no Apdrukas darbnīcas, burgeru kuponi Rūberta konditorejā.

Paldies Ikšķiles vidusskolas vadībai un klašu audzinātājām par tirgus organizēšanu un skolēnu izglītošanu pārdošanā, paldies Ikšķiles novada uzņēmēju biedrībai par sarūpētajām balvām un sadarbību, paldies skolēniem par radošumu un ieguldīto darbu, paldies vecākiem par atbalstu un iedvesmošanu, paldies apmeklētājiem par laba garastāvokļa uzturēšanu un draudzīgu atmosfēru.

Mārtiņdiena iezīmē rudens beigas un ziemas sākumu, tāpēc bieži vien „Mārtiņš atnāk pa ledu”, bet šogad rudens, šķiet, negrib beigties, lai dotu vietu ziemai. Laika zīmes vēsta, ka šāds laiks Mārtiņos var liecināt par siltu ziemu, bet ilgu un aukstu pavasari. Vērosim, vai šādas sakritības ir spēkā joprojām?

Uz tikšanos nākamajā gadā!

Foto no Mārtiņdienas gadatirgus skolas galerijā.