2018-12-17

Rit pēdējā nedēļa pirms Ziemassvētkiem, un pavisam drīz mēs aizdegsim pēdējo, ceturto svecīti, Andenta vainagā. Šķiet, ka šis ir laiks, kad cilvēki, paši to nemanot, kļūst labsirdīgāki, dāsnāki, labāki un atvērtāki labiem darbiem un labiem vārdiem.

Ziemassvētkos tiek organizētas daudzas labdarības akcijas. “Neatkarīgajā Rīta Avīzē” jau vairākus gadus tiek publicētas trūcīgo cilvēku vēstules, kurās tiek lūgta palīdzība. Rīgā, pie Laimas pulksteņa, A/S “Laima” organizē akciju, kuras laikā eglītē tiek iekārtas bērnu vēstulītes ar viņu vēlmēm. Ikšķiles vidusskolā arī tika organizēta labdarības akcija, kurā katra klase sarūpējām kādu dāvaniņu vientuļiem cilvēkiem un tiem, kuriem ikdienā neklājas tik labi kā mums. Es ļoti ceru, ka tas liks šiem cilvēkiem pasmaidīt un ienesīs kādu nieku prieka viņu ikdienā. Man pašai liekas, ka, izdarot kādu labu darbu no sirds citiem, cilvēka sirds pati smaida. Tas ir nesavtīgais devēja prieks.

Mūsu ikdiena sastāv no sīkumiem, taču mēs ikdienā bieži vien pazaudējam šos sīkumus. Steidzoties un skrienot, ieslīkstot ikdienas rutīnā, aizmirstam pasmaidīt. Aizmirstam pateikt paldies par lietām, kas ar laiku kļūst pašsaprotamas. Aizmirstam novēlēt labu rītu un labu dienu. Esmu ievērojusi, ka skolā no rītiem pārsvarā visi ir nīgri un neizgulējušies, klusiņām noģērbjas un aizslīd uz savām klasēm, bieži vien nesasveicinoties ar skolotājiem, skolas darbiniekiem un klases biedriem. Bet mēs taču lielāko daļu savas dienas pavadām kopā tieši ar viņiem! Man liekas, ka tas nav pareizi. Mēs koncentrējamies uz “lielām” lietām, bet paši savu ikdienu padarām neizteiksmīgu un pelēku.

Šajā pirmssvētku laikā es jūs visus aicinu pacensties dāvāt vairāk prieku tiem, kas ir mums blakus ikdienā! Būvējiet neredzamos labestības tiltus, pa kuriem mums iet vienam otram pretim! Lai šie tilti ir tik daudz, ka veido neredzamu tīklu virs mums un mūs sargā!

Patrīcija