2019-11-26

Piekto gadu tiek izsludināts Ikšķiles novada skolēnu biznesa ideju konkurss „LABS SĀKUMS BIZNESAM!”.

Iepriekšējos gados biznesa ideju konkursā tika iesniegti visdažādākie pieteikumi, sākot ar māla nagiem, aprocēm un vannas bumbām un beidzot ar idejām par pašu veidotiem traktoriem, brīvdabas kino mājas pagalmā un skaistum kopšanas līdzekļiem. Iepriekšējos gados dalībnieki bija īpaši cītīgi gatavojušies, lai pārsteigtu vērtēšanas komisiju. Bija padomāts ne tikai par prezentācijas satura, bet arī par noformējumu, pasniegšanas veidu, līdzi ņemot izstrādātos paraugus un produktus.

Konkursa mērķis ir radīt skolniekiem izpratni par uzņēmējdarbību, attīstīt spēju argumentēt un aizstāvēt savu viedokli, kā arī motivēt jauniešus sava biznesa veidošanai un attīstībai, inovatīva produkta vai pakalpojuma radīšanai.

Idejas tiks vērtētas divās kārtās - pēc iesniegtā pieteikuma un prezentācijas klātienē. Biznesa idejas apraksts jāiesniedz brīvā formā atbilstoši savām zināšanām un pieredzei (max 5lpp.).

Konkursā var piedalīties skolēni sākot jau no pirmās klases, iesniedzot idejas aprakstus individuāli vai grupā līdz 3 pers. Vidusskolas grupas pretendentiem pirms biznesa idejas iesniegšanas obligāti jāveic vismaz viena konsultācija pie mentora. Mentora lomu uzņēmušies Ikšķiles novada uzņēmēju biedrības pārstāvji.

Konkursa rezultātā trīs labākie biznesa ideju autori katrā grupā iegūs naudas balvas: 1.vieta – 70 EUR, 2.vieta – 50 EUR, 3.vieta – 30 EUR.

Aicinām jauniešus uzdrošināties un iesniegt savu pieteikumu līdz 1. decembrim!

Prezentācijas plānots organizēt 2. – 4. decembrim. Apbalvošana norisināsies 6. decembrī, plkst. 17:00, Tīnūžu tautas namā, pasākumā “Gada jaunietis 2019”.
Nolikums un detalizēta informācija: www.ikjauniesi.lv

Sīkāka informācija:
Ikšķiles novada pašvaldības
Izglītības, sporta un jaunatnes lietu pārvaldes
jaunatnes lietu speciālists
Einārs Ervīns Deribo