2018-12-03

Valoda ir māksla!

“Tas, ko saprotam ar vārdu “māksla”, ir mainīgs lielums. Līdzīgi arī valoda – tiklīdz abstrahējamies no tās lietotāja pozīcijas un mēģinām pavērst uz to teorētisku refleksiju – nav nekas pašsaprotams.”* Līdz ar to arī apgalvojums  - “Valoda ir māksla!” Un tā ir daudzveidīga!

Lai sadarbojoties un līdzdarbojoties valodas un mākslas aktivitātēs, skolēni būtu motivēti mērķtiecīgi pilnveidot valodas, saziņas un sociokultūras kompetences Ikšķiles vidusskolā no 3. – 7. decembrim  tiek organizēta tematiskā mācību pasākumu  nedēļa “Valoda ir māksla!”

Piedāvājam iepazīties ar pasākumu nedēļas notikumu kalendāru un  iesaistīties dažādās aktivitātēs.

Pirmdiena, 3.decembris. Svešvārdu diena

1. Vestibilā noformējums – vārdi dažādās valodās. Klašu vecākie secīgi ierodas 217. kab. 8.40 un 9.30, kur katrs savai klasei izlozē darba uzdevumu visai nedēļai – zīmējums ar vārdiem: izlozētais attēls  (māja, dabas ainava, utt.) jāuzzīmē/jāaizpilda ar  vārdiem visās zināmās  valodās, kuras mācās.  Darbs jāiesniedz vērtēšanai līdz piektdienai 217. kabinetā. Sākumskolas valodu skolotājiem tiek sagatavotas DL individuālai izmantošanai pēc iespējām.
  2. Skolas angļu valodas olimpiāde. 8.klašu skolēniem. 1., 2. st. 009.kab.
  3. Atklātā stunda  krievu val. 4.klasei, 226.kab. 4.st.

Otrdiena, 4. decembris. Drāmas diena

1. Atklātā drāmas (teātra mākslas) stunda 11. klasei – 1.st., 011.kab
  2. Atklātā literatūras stunda 6.a klasei -  2.st , 217. kab.
  3. Atklātā drāmas  nodarbība  – 8.st. 011. kab.

Visi skolotāji aktualizē drāmu kā metodi savā mācību darbā atbilstoši mērķim mācību stundā.

Trešdiena, 5. decembris. Tekstu diena

1. Skolas latviešu valodas olimpiāde 8.- 9.kl. , 5.-6. st. ( 11.15 - 12.45 )   217.kab.
  2. Visi visu  valodu skolotāji -  izvietojam skolēnu veidotus  tekstus izstādē “Mūsu teksti” kabinetos un gaiteņos.
  3. Radošās domāšanas patībai pulciņš un Žurnalistikas un medijpratības pulciņš starpbrīžos organizē brīvo mikrofonu “Mans viedoklis” , 1. stāva vestibilā pie spoguļiem.

Ceturtdiena, 6. decembris. Skaņu diena

1. Valodas stundu ievadā ierosināšanai izmantojam dažādus skaņu vingrinājumus vai mēles mežģus.
  2. Dziesmu ”Zvaniņš skan” dziedam 4 valodās (latviešu, angļu, krievu, vācu) zibakcijās: 10 minūtes pusdienu starpbrīža sākumā: 11.10.- 11.20 sākumskolas korpusa vestibilā pie centrālām kāpnēm, 12.00-12.10  vidusskolas vestibilā pie centrālām kāpnēm.

Piektdiena, 7.decembris. Zīmju diena

1. Stundu ievadā akcents uz žestu valodu un katrā valodas stundā 10 minūtes cenšamies sazināties klusumā, lietojot tikai žestus, mīmiku, tas ir, izmantojam neverbālo saziņu.2.Vestibilā izvietoti neverbālās saziņas attēli un skaidrojums. Pieejama darba lapa pašmācībai.
  2. Vārdu zīmējumu galerijas “Egle” izveide.
  3. Atklātā latviešu valodas mācību stunda 6.a klasē, 1.st. , 217. kab.

Nedēļas laikā notiek videokonference angļu valodā ar Varšavas skolu.

* Jānis Taurens, filozofs  http://studija.lv/?parent=6012 2018.27.11.