2019-12-18

17. un 18. decembrī Ikšķiles vidusskolas 4. klašu skolēni tikās ar biedrības “Pacelt Pasauli” lektori Ligitu Milleri nodarbībā par mērķu plānošanu “Kā atrast savu nākotnes aicinājumu?”. Programmas mērķis ir palīdzēt skolu mazo klašu skolēniem domāt jau šobrīd, ko viņiem patiktu darīt nākotnē un uzzīmēt to pēc Mērķu plānošanas metodikas.

Lai vieglāk un precīzāk palīdzētu noteikt nākotnes profesijas virzienus, jau desmito gadu Jauniešu akadēmija “Pacelt Pasauli” Latvijas skolās strādā ar programmu “Mērķu plānošana”. Nodarbība ir balstīta uz angļu psihologa Brajena Meina izdotās grāmatas un izveidotās programmas “Goal Mapping” (Mērķu plānošanas”) metodiku, kas paredz, ka vispirms ir jāsagatavo savs prāts – jābūt atvērtam ar pozitīvu skatu uz dzīvi. Nodarbības ietvaros tika izskaidrota mērķu plānošanas metodika un palīdzēts bērniem izstrādāt savu individuālo mērķu karti. Radošās sadaļas laikā lektore izrunāja individuālos plānus, palīdzēja labāk izplānot, ieteica idejas un iespējamos risinājumus, lai mērķu kartē plānotais būtu objektīvi izmērāms. Nodarbībā arī tika interaktīvi izrunāti piemēri, kad fokusējoties un konkrētu tēmu, cilvēks sāk saredzēt iespējas un sāk meklēt risinājumus.

Nodarbības rezultātā katrs skolēns sastādīja savu mērķu karti – ar detalizētu plānu kreisajā kartes pusē un radošo zīmējumu – vīziju – labā kartes pusē, kas palika pie katra skolēna. Nodarbības beigās daži brīvprātīgie tika uzaicināti izstāstīt klasesbiedriem par savu mērķu kartes plānu un nākotnes profesijas virzienu idejām. Interesanti, ka skolēni pie saviem mērķiem norādīja ne tikai vēlamās profesijas, bet arī lomas, piemēram, kļūt par mammu vai laimīgu cilvēku utt.

Veiksmi un izdošanos mērķus sasniegšanā!