Vietnes karte
Saites

Mēs sociālajos tīklos

Jautājumiem, ierosinājumiem, komentāriem...

2019-10-14
 

Šogad Ikšķiles vidusskolas skolēnu pašpārvaldei tika ievēlēts jauns prezidents. Par paveikto piedāvājam interviju ar bijušo pašpārvaldes prezidenti Undīni Zirni.

Undīne Zirne ir Ikšķiles vidusskolas 12. klases skolniece. Viņa ir mērķtiecīga, drosmīga un vienmēr gatava riskēt, ja tas nepieciešams mērķa sasniegšanai. Undīnei patīk atrasties cilvēkos, sabiedrībā, patīk būt ievērotai, un viņa nebaidās no kritikas.  

 •  Laiks skrien vēja spārniem. 12 skolas gadi pagājuši nemanot. Kādi ir tavi skolā pavadītie gadi? 

Mani skolā pavadītie gadi, es teiktu, ka ir lieliski. Protams, ir bijuši savi kalni un lejas, kad tev uznāk slinkumiņš, negribas nākt uz skolu, kad varbūt nav bijis izpildīts kāds mājas darbs un tu nevēlies iegūt vērtējumu “ni”. Vidusskolas gadi ir paši skaistākie. Mums ir lielisks klases kolektīvs, esam saliedēti. Pavadām ļoti labi laiku kopā gan skolā, gan ārpus tās. Tas man liekas ļoti svarīgi – ir jābūt kopā ar saviem klases biedriem, jāatbalsta vienam otru.

 •  Kas ir raksturīgs Ikšķiles vidusskolai? 

Ikšķiles vidusskola ir piesātināta ar savām tradīcijām. Piemēram, svētku dienās mēs no rītiem dziedam dziesmas vestibilā. Skolotāji un skolas vadība ir ļoti atbalstoši. Mums ir dažādi pasākumi. Mēs šeit varam izpausties dažādās jomās, darboties.

 •  Skolēnu pašpārvaldē darbojas vairāki no tavas klases. Klases kolektīvs pēdējos gadus skolā ir bijis pamanāms. Šķiet, ka esat tāda personību klase. 

Domāju, ka mēs tiešām esam tāda personību klase. Katrs ar savām interesēm, ar savu spēju iesaistīties, ir daudz ko devis pašpārvaldei un skolai. Katrs var palīdzēt dažādās jomās, tas ir lielākais atbalsts. Iespējams, mēs tiešām esam tie, kas varēs nākotnē mainīt dzīvi uz labāku arī Latvijā

 •  Vai atceries savu pirmo skolas dienu? 

Miglaini, bet jā, atceros. Bija ļoti skaists, saulains pirmais septembris. Man bija tas gods ieiet jaunā un skaistā skolā, kas bija tikko celta. Protams, man bija līdzi tētis un ome. Mamma, diemžēl, kā skolotāja nevarēja ierasties. Tā diena bija ļoti sirsnīga un piedzīvojumiem bagāta. Protams, bija arī savs stresiņš, kā būs, kur un kā jāiet, ko skolotāja padomās un dažādi tādi mazie sīkumiņi. Bet mana pirmā klases audzinātāja Santa Ustinoviča bija vienkārši fantastiska.

 •  Kad tu esi sapratusi, ka ir grūti? 

“Grūti” var atrast jebkurā dzīves situācijā, vai tev jāsaņemas kaut ko izdarīt vai jādara tas, ko tev īsti nepadodās darīt. Tomēr es uzskatu, ka man tādas lielas grūtības nav bijušas. Es vienmēr esmu kaut kā to mazo niķīti “grūti” esmu pārvarējusi un rāvusies uz priekšu.

 • Tu 3 gadus esi darbojusies skolēnu pašpārvaldē. Vai ir viegli būt tās vadītājai?  

Vienu gadu man bija iespēja novērot kā darbojas šī pašpārvalde, protams, iesaistoties. Daudz ko ņēmu no iepriekšējā vadītāja, protams, ka savā darbības laikā centos būt vēl labāka. Vai viegli būt vadītājai– es teikšu, ka jā, ja tev ir komanda, kas atbalsta un motive darboties, neļauj nolaist rokas. Protams, ka ir bijušas situācijas, kad vēlējos pamest visu, jo ir bijuši starpgadījumi, kad liekas, ka esi viens pats un tevi neviens neatbalsta. Būt vadītājam ir gan savi plusi, gan mīnusi.

 •  Vai tev kādreiz savas darbības laikā ir nācies kādreiz ļoti riskēt? 

Šis ir labs jautājums. Riskēt īsti nē, vienīgi, ka skola, stundas. Dažreiz mācību stundu laikā ir bijuši pieredzes apmaiņas braucieni vai kāds seminārs. Ja tev nākošajā dienā ir paredzēts kāds pārbaudes darbs, tad pašam jāsēž mājās un jāspēj sagatavoties. Nu jā, tas, ka mācības iekavēt dažkārt ir sanācis. Pārējā gan nav bijis jāriskē.

 •  Kā tev šķiet, kāds ir lielākais skolēnu pašpārvaldes devums Ikšķiles vidusskolai tavā darbības laikā? Kaut kas jauns ieviests, bijis izmainīts, uzlabots. Kas nāk prātā virspirms? Vai varbūt tieši tā emocionālā puse, iedvesmojošā pārējiem? 

Es domāju, ka tiešī šī emocionālā un iedvesmojošā puse ir ļāvusi daudziem jauniešiem iesaistīties un darboties ne tikai skolas vidē, bet arī novadā. Vēl IK jauniešu projekta ietvaros esmu īstenojusi divus projektus, ko finansējusi Ikšķiles novada pašvaldība. Tas ir mūsu skolas atpūtas stūrītis jauniešiem, kur starpbrīžos un pēc stundām labi pavadīt laiku, un sākumskolā šogad realizēju projektu – reizrēķina atgādnes uz kāpnēm, pakāpieniem, lai mazākie klašu audzēkņi varētu to labāk apgūt. Protams, esam rīkojuši dažādus pasākumus, esam turpinājuši iepriekš iesāktās tradīcijas. Šie dziedāšanas rīti, kas ir īpaši jauki, jo tiem var pievienoties arī visi tie, kas nedzied korī vai ansamblī. Dažādi, dažādi pasākumi. Man šķiet, ka šis emocionālais un skolas vides uzlabošana ir bijusi mūsu stiprākā puse.

 •  Kuri skolēnu pašpārvaldes darbības virzieni būtu turpināmi un pilnveidojami nākotnē? 

Es domāju, ka tās pašas aizsāktās tradīcijas. Vides uzlabošana, jo mēs neesam skolā, lai tikai mācītos, mums ir arī jāizbauda mūsu bērnība. Mēs taču nevaram tikai mācīties, mācīties un mācīties, ir jāizmanto visas iespējas, ko tajā brīdī dzīve tev dod. Apkārtesošā vide ir ļoti svarīga.

 •  Vai esi jau izlēmusi, kurp dosies mācīties nākamā gada 1.septembrī? Par ko vēlies kļūt? 

Esmu izlēmusi, bet nedalīšos, man ir tāds aizspriedums, ka es nemēdzu dalīties ar to, kurp dodos, kamēr vēl neesmu tur nokļuvusi. Lai paliek tāds neliels noslēpums!

 •  Ko tev nozīmē Ikšķile? 

Ikšķile ir manas mājas, mana ģimene, mani draugi, mana skola. Es ļoti novērtēju, ka Ikšķiles novada pašvaldība mums, jauniešiem, paver dažādas iespējas kā izglītoties un pilnveidot sevi. Es varu teikt, ka Ikšķile, Ikšķiles novads ir mans novads, kur varu atgriezties jebkurā brīdī.

 •  Ko novēlēsi sava iesāktā darba turpinātājai Sandai Bērziņai? Ko mums visiem, kas paliekam te, pirms sava lielā lidojuma tālāk no šīs skolas? 

Sandai es novēlu izturību, jo tā noteikti būs nepieciešama. Protams, labu un vienotu komandu, kas atbalsta un uzmundrina, dod šo enerģiju turpināt darboties. Pārējiem es novēlu mācīties, un atrast savu nišu, kur sevi attīstīt, pilnveidot un darboties, jo bez mācībām ir jābūt kaut kam, kur apgūt dzīvei nepieciešamās prasmes un iemaņas.

Un tev, Undīne, savukārt gribam novēlēt, lai piepildās tavs sapnis, lai pietiek spēks un izturība pilnveidot to sapni, kurš patreiz vēl tiek paturēts noslēpumā!

Intervēja 8.b klases skolnieks Gustavs Bērziņš

Undīne - pirmajā rindā astotā no kreisās puses (foto no personīgā arhīva)

2019.gada 2.septembris - Zinību diena (foto no personīgā arhīva)

 

Undīne sākumskolā pie veiksmīgi realizēta projekta (foto no personīgā arhīva)