Vietnes karte
Saites

Mēs sociālajos tīklos

Jautājumiem, ierosinājumiem, komentāriem...

2019-10-28
 

Sanda Bērziņa ir Ikšķiles vidusskolas 11. klases skolniece. Pateicoties rosīgajai un sabiedriskajai dzīvei un iesaistei gan skolas, gan IK jauniešu rindās, Sandas vārds gan skolas, gan novada mērogā izskanējis ne vienu reizi vien. Sandas lielākais devums skolai ir vairākkārtīgi veidotie videomateriāli. Veidotā filmiņa par Ikšķiles vidusskolas skolēnu dalību VISC organizētajā Labo darbu konkursā iekļuva labāko vidū. Sadarbībā ar angļu valodas skolotāju A.Brūmeli un toreizējo 6.B klasi veidotais muzikālais priekšnesums ieguva godpilno 1.vietu konkursā “Eurovision” Eiropā.  “Viņa ir ļoti rosīga un draudzīga. “ “Enerģiska, prieka pilna un vienmēr atsaucīga”. “Viņa ir forša”, tā Sandu raksturo viņas klasesbiedri.

1. Kā tu jūties, stājoties godpilnajā skolēnu pašpārvaldes prezidentes amatā? Vai tas ir tava sapņa īstenojums vai dabīgs tavas rosīgās darbības rezultāts?

Patiesībā jūtos pārliecināta, jo tas tiešām bija viens no maniem sapņiem - vadīt skolēnu pašpārvaldi. Manuprāt, tas ir fantastiski, ka tev ir dota iespēja iesaistīties skolas attīstībā, un tālāk pastarpināti nodrošināt iespēju 5.-12. klases skolēniem izmēģināt savus spēkus. Dažkārt domāju, ka varbūt tas ir arī rosīgās darbības rezultāts, jo, lai būtu kāds atspēriens izaugsmē, ir taču kaut kur jāsāk. Tā kā man patīk aktīvi darboties IK Jauniešu padomē, tad es uzskatu, ka Skolēnu pašpārvalde arī ienesīs jaunas vēsmas manā ikdienā, turklāt es ļoti lepojos ar Ikšķiles vidusskolas skolēnu sasniegumiem, jo es vienmēr esmu ticējusi, ka mēs varam sasniegt lielas lietas. Mūsu skolā aktīvi darboties ir noderīgi - vienmēr būs atbalsts no kāda skolotāja vai skolēna.

2. Tu vienmēr esi enerģijas pārpilna un gatava darboties. Kur tu smelies enerģiju, kas tevi motivē?

Paldies par komplimentu! Patiesībā enerģiju gūstu darbojoties. Vajag tikai sākt darīt, tad tā pati mani atrod. Vienmēr vados pēc principa, ka mērķim ir jāseko. Tas man var dažreiz traucēt izvērtēt prioritātes konkrētajā brīdī, bet rezultātā vienmēr ir pozitīvs noskaņojums un motivācija, lai turpinātu strādāt tālāk.

3. Kas, tavuprāt, ir raksturīgs Ikšķiles vidusskolai?

Manuprāt, Ikšķiles vidusskolai ir raksturīgi tieši skolēni, no kuriem daudziem ir izcili sasniegumi ārpusskolas aktivitātēs, un vislielākā odziņa noteikti ir tas, cik lielas personības sagatavo šī skola, jo es zinu tiešām daudzus, kas ir atraduši savu īsto nodarbošanos dzīvē un mērķtiecīgi seko savu sapņu īstenošanai. Tas tikai priecē! Jūtos lepna, mācoties šajā skolā.

4.  Rodas iespaids, ka centies pēc iespējas lietderīgāk nodzīvot katru dienu. Vai brīžiem nav par daudz, nav grūti?

Tik tiešām cenšos katru dienu tā nodzīvot. Visvairāk novērtēju pašizaugsmes pasākumus, tas ir tas, kā labprāt pavadu savas brīvdienas. Dzīvot lietderīgi noteikti nevar būt par grūtu vai par daudz, uzskatu, ka grūti var palikt tikai tad, ja blakus ir nevis cilvēki, ar kuriem kopā var doties uz pasākumiem vai dalīties noderīgā pieredzē, bet cilvēki ar citu dzīves veidu un uzskatiem. Tad ir sajūta, ka esi iespiests kastītē un nevari pilnveidoties kā vēlies.

 5. Ja tu esi sapratusi, ka ir grūti, kā tu atbrīvojies, kādā veidā atgriez spēku sevī?

Mani vienmēr ir interesējusi kino pasaule. Visvairāk man patīk noskatīties labu filmu ar pozitīvām beigām, tad vienmēr sāku saredzēt vairāk skaistu mirkļu arī ikdienā. Visgrūtāk man iet skolā - ar mācībām, jo tās prasa visvairāk mana brīvā laika (sagatavoties kontroldarbiem, izpildīt mājasdarbus, saprast vielu, lasīt grāmatas), tad, ja man ir bijusi saspringta diena, es lieliski atbrīvojos, aizejot uz IK Jauniešu sapulci, tagad jau arī Skolēnu pašpārvaldes sapulcēm, vai sportojot.

 6. Kā tev šķiet, kāds ir pašreizējais lielākais skolēnu pašpārvaldes devums Ikšķiles vidusskolai iepriekšējās prezidentes Undīnes laikā? Pieņemu, ka Undīne savā darbībā ir bijusi tev lielisks piemērs?

Es ļoti lepojos ar Undīnes sasniegumiem Ikšķiles vidusskolā. Gan skolēnu iecienītais Chill stūris, gan tagad reizrēķins uz jaunā korpusa kāpnēm. Undīne prot uzturēt kārtību skolā, vienmēr staigā pa skolu pozitīvi noskaņota. Pagaidām, kamēr vēl ir iespēja, es turu Undīni cieši sev blakus, jo man ir vajadzīgs labs piemērs, kā darboties tālāk. Līdz šim visi Skolēnu pašpārvaldes prezidenti un komandas ir uzlabojuši mūsu skolas vidi un cēluši skolas vārdu labākā gaismā, centīšos noturēt šo latiņu arī savas darbības laikā!

 7. Kā tev liekas, vai ir viegli būt vadītājai?

Manuprāt, ikvienam ir viegli būt par vadītāju, ja aiz muguras stāv patiesi spēcīgs atbalsts, kurš īstajā brīdī uzsitīs pa muguru un īstajā - pa plecu. Ja tomēr izvēlas iet šo ceļu viens, tad, protams, nebūs viegli. Vienmēr ir jābūt gatavam pieņemt izaicinājumus, uzklausīt savus biedrus, sniegt padomus, iedrošināt un uzņemties rīkoties, darīt.

 8. Kurus skolēnu pašpārvaldes darbības virzienus tu plāno akcentēt un pilnveidot savā darbības laikā? Vai plāno ieviest arī kaut ko pilnīgu jaunu?

Protams, es centīšos fokusēties uz visiem līdz šim pastāvējušiem pašpārvaldes virzieniem, taču vairāk vēlos akcentēt tieši sociālās darbības virzienu, vairāk uzklausīt Ikšķiles vidusskolas skolēnu viedokļus. Veidot pasākumus tā, lai pašiem skolēniem patīk un ir vēlme nākt, darboties. Protams, ir plānā arī dažas jaunas idejas. To izrunāšu kopā ar komandu, tad jau skatīsimies, varbūt pēc laika Ikšķiles vidusskolā būs manāms, kas jauns.

 9. Vai jau esi izlēmusi, kurp dosies mācīties pēc Ikšķiles vidusskolas? Par ko vēlies kļūt?

Jā, virziens man ir aptuveni zināms - vēlos vairāk fokusēties uz humanitārajām zinātnēm, medijiem.

10. Vai piekrīti, ka visas šīs skolas laika iestrādes veido tavu konkurētspēju darba tirgū nākotnē?

Piekrītu, tas ir ļoti iespējams, jo šeit ir jāsagatavo runas, jāvada sapulces, jāpalīdz organizēt pasākumus, un tas prasmīgi spēj sagatavot dažādām dzīves situācijām, iemāca būt elastīgam un nepadoties.

 11. Kāds ir tavs novēlējums mums, kas mācās vēl pamatskolā?

Novēlu visiem teikt “jā” gandrīz pilnīgi visām iespējām, kas jums paveras, jo tas noderēs vēlāk! Situācijās, kad būs jāpieliek mazliet vairāk pūles vai būs jāpacenšas mazliet vairāk, lai kaut ko sasniegtu. Pēc tam būs milzīgs gandarījums. Lielāka motivācija būt aktīviem un censties, tiešām censties.

Un Tev, Sanda, novēlam tikt galā gan ar šo uzticēto pienākumu izpildi, gan ar visām dzīves situācijām un būt vēl aktīvākai nekā parasti!

Intervēja 6.e klases skolnieks Tomass Torsters

 Sanda toreiz un tagad (foto no personīgā arhīva).