Vietnes karte
Saites

Mēs sociālajos tīklos

Jautājumiem, ierosinājumiem, komentāriem...

2018-12-14
 

          Vecāki - cilvēki, kam jau kopš bērnības ir liela nozīme mūsu dzīvē. Viņi noteica mūsu attīstību līdz 5 gadu vecumam un ietekmē mūsu raksturu vēl joprojām. Tas ir arī iemesls, kāpēc bieži bērna uzvedība, tās nepilnības tiek noveltas uz vecākiem. Tas ir kā attaisnojums nenoteiktam emocionālajam stāvoklim. Ja ğimenē valda savstarpēja agresija, nesaprašanās, tad bērns no tā ietekmējas, un tas var izpausties vēlāk arī viņa privātajā dzīvē.

          Savukārt, ja vecāki atbalsta bērnu, nekritizē viņa lēmumus, tad ir lielāka iespēja, ka bērns jutīsies patstāvīgāks, kļūs atbildīgāks.

          Tagad, kad esam iepazinušies ar to, cik svarīgu lomu spēlē vecāki bērna nākotnē, mēs varam padomāt par to, kā tas attiecas uz Tevi.

          Nākotnē, ja Tu izdomāsi, ka vēlies bērnus, Tu būsi viena no galvenajām viņa dzīves sastāvdaļām. Tāpēc ir ļoti svarīgi izkopt savu raksturu, apdomāt savu izvēli un katru savu soli divreiz. Vienmēr, kad dari kaut ko, par ko šaubies, padomā: ”Vai es gribu, lai mans bērns nākotnē rīkotos tāpat?”

Ja atbilde uz šo jautājumu nav pārliecinoši apstiprinoša, tad iesaku padomāt par to, cik veicamā darbība var ietekmēt tevi, tavu nākotni. Jo redzi – viss, ko tu dari tagad, atspoguļosies nākotnē. Bet mūsu nākotne, protams, ir mūsu rokās, un pēc tam mūsu bērnu rokās.

          Zeme, mūsu planēta, ir ceļā uz pašiznīcību. Daudz par to tiek diskutēts, tiek meklēti risinājumi un veikti dažādi uzlabojumi, taču situācija nav uzlabojusies radikāli. Ir nepieciešami jauni, domājoši un lemtspējīgi cilvēki.

          Cilvēks nekļūst ģeniāls 35 gadu vecumā. Ja bērna spējas bērnībā un jaunībā tiek apspiestas, paliek neattīstītas vai netiek nepieņemtas, tās būs ļoti grūti atjaunot turpmākajos dzīves gados.

          Tāpēc liels lūgums no manas puses - neļauj savam talantam iet bojā! Ja mēs nemainīsimies, mūsu bērni nemainīsies - nākotne nemainīsies, un mēs turpināsim dzīvot uz planētas, kas var tikt sagrauta īsā laika periodā. Ja mēs nerīkosimies, kas to darīs mūsu vietā?

 

Autors – K.Seimanova 8.c klase