2019-09-12

Mūsu skolas 1.-6.klases skolēniem 17., 24., 26.septembrī (katrai grupai savā laikā) ir iespēja piedalīties Slimību profilakses un kontroles centra ESF 9.2.4.2.pasākuma projekta ietvaros rīkotajā/ īstenotajā izglītojošā pasākumu kopumā „Veselības diena”, kuras mērķis caur praktisko darbošanos skolēniem sniegt gan teorētiskās zināšanas, gan praktiskus padomus veselības paradumu maiņai un uzlabošanai, t.sk., veicot dažādus individuālos mērījumus (pēc izvēles – auguma, svara, glikozes un holesterīna līmeņa mērījumus, pulsa un asinsspiediena mērījumus pirms un pēc slodzes, ķermeņa un masas attiecību) un skaidrojot iegūto mērījumu rezultātu sasaisti ar veselības aprūpes sistēmā pieņemtajiem cilvēka vispārējā veselības stāvokļa vērtēšanas kritērijiem.

Nodarbība notiek 40 minūtes, (kompetenču izglītība, integrējot sociālo zinību, sporta, dabas zinību, mājturības, audzināšanas stundas) – kuru laikā ārsti (t.sk., pediatri, uztura speciālisti, nefrologi) un medicīnas māsas skolēnus iepazīstinās/ praktiski parādīs un ļaus līdzdarboties – kā sataustīt/ saskaitīt pašam pulsu pirms un pēc slodzes, izmērīt asinsspiedienu, saklausīt sirdspukstus un elpošanu (izmantojot fonendoskopu), kā darbojas holesterīna un glikozes mēraparāti un ko tie uzrāda, kā veikt eksperestestus ar tiem.

Nodarbības laikā klasei notiek viktorīna, dažādi uzdevumi klasei kopā, noslēgumā balva katram dalībniekam.