Aktuāli!

Sakarā ar valdības pieņemto lēmumu, 29.maijā stundas nenotiek!

EKSĀMENI NOTIEK!!!

Vēlam veiksmi!

Motivācijas vēstules

IETEIKUMI MOTIVĀCIJAS VĒSTULES VEIDOŠANAI

Vēstuli sāk veidot ar tā saucamo "galvas daļu". Tajā tu mini adresātu, kam tu raksti šo pieteikumu un kas tu pats esi.

Piemērs:


Ikšķiles novada centrālā bibliotēka

Strēlnieku iela 10, Ikšķile

Pēteris Ozols

Adrese: Daugavas iela 1A - 2

Ikšķile, LV-0000

e-pasts: peteris.ozols@inbox.lv 

mob. t 29000000

Motivācijas vēstule sastāv no četrām daļām

Pirmā daļa - ievads. Tā būs pirmā rindkopa un šeit pietiks ar 2 teikumiem. Motivācijas vēstule parasti sākas ar teikumu, kurā tu  mini vietu, kur pamanīji vai uzzināji par piedāvāto vakanci.  

Piemēri:

"Lasot sludinājumu portālā www.ikjauniesi.lv, manu uzmanību piesaistīja Jūsu darba piedāvājums, līdz ar to vēlos pietiekties laivu nomas palīga vakancei."

 vai 

"Esmu ar pieredzi pārdošanā, tāpēc interesi izraisīja darba piedāvājums- vasarā tirgot saldējumu. Pa Jūsu uzņēmuma vakanci man pastāstīja draugs, kas to darīja jūsu uzņēmmumā pagājušā vasarā." 

vai 

"Mācos vidusskolā un savu nākotni esmu nolēmusi saistīt ar pedagoģiju. Tāpēc, izlasot piedāvājumu Facebook lapā, strādāt vasarā par pedagoga palīgu, uzreiz nolēmu to izmntot." 

 Otrā daļa - satur informāciju par tavām prasmēm un pieredzi. Šī daļa veido 2. rindkopu, 3-5 teikumus. Akcentē tieši tās prasmes un pieredzi, kas minētas darba piedāvajumā, jo darba devējam interesē viņa piedāvājums. Visu par tavu dzīvi darba devējs nebūs ieinteresēts lasīt. Svarīgi nepārspīlēt ne pozitīvo, ne trūkumus. Esi dabisks. 

Piemērs:

"Esmu radošs un enerģisks skoēns ar labām komunikācijas prasmēm. Ir pieredze Skolotāju dienas organizēšanā, kur mani pienākumi bija organizēt zāles noformēšanu, nodrošināt mūziku un apgaismojumu."

vai 

"Esmu aktīvs brīvprātīgais, kas iesaistās bērnu, ar īpašām vajadzībā, peldēt apmācībā. Šis darbs prasa augstu atbildības izjūtu un koncentrēšanos. Tas mani ie iemācījis katrā darbā saskatīt būtisko un paveikt to precīzi."

 Trešā daļa - izklāsts - kas tevi motivē izvēlēties šo darbu. Šeit akcentē divas lietas:

1) šī pozīcija atbilst tavām spējām un interesēm,

2) kā tu saskati savu izaugsmi šajā darbā.

Ja darba devējs saskatīs tavu ieinteresētību attīstīt savas prasmes, tad viņam veidosies pārliecība, ka tu patiešām darbosies ar interesi un aizrautīgi. 

Piemērs:

Akcents nr.1

"Esmu pārliecināts, ka pildot pienākumus Jūsu uzņēmumā, ļoti labi spēšu izmantot savu organizatora pieredzi. Tas varētu veicināt uzņēmuma izaugsmi. Pastāvīgi interesējos par citu pasākumu organizētāju pieredzi, lai būtu lietas kursā par aktuālāko pasākumu organizētāju pieredzē. 

Akcents nr. 2

"Vēlos kļūt par Jūsu uzņēmuma komandas dalībnieku, jo darbs kā pasākumu organizātoram paver jaunas iespējas manai profesionālai izaugsmei, kā arī manu esošo zināšanu un prasmju lietderīgai pielietošanai." 

 Nobeigums - 2 teikumi, kuros tu pasaki paldies par veltīto uzmanību un mudini uzaicināt sevi uz tikšanos klātienē.

 Piemērs:

" Pateicos par veltīto uzmanību, un augsti novērtēšu Jūsu uzaicinājumu uz darba interviju, lai Jūs par manu piemērotību piedāvātajam darbam varētu pārliecināties klātienē."

 

Vēstule būs pabeigta, ja zem aprakstošā teksta būs tavs paraksts ar atšifrējumu un datums.

 Piemērs:

Ar cieņu,

Pēteris Ozols                                                                                                24. marts, 2019. gads