Aktuāli!

Paldies visiem par šo mācību gadu!

Spēku un neatlaidību tiem, kam vēl kārtojami darbiņi pagarinātajā gadā!

Direktores sveiciens skatāms šeit.

 

 

Arhīvs

Jaunie talanti
2011-05-03

Talantu skate muzejā .

     Skola ir tā vieta, kur izglītoties, audzināt raksturu , paplašināt redzesloku, attīstīt spējas, lai kļūtu dienās par pēc iespējas pilnīgāku, interesantāku personību. Jau mācību laikā vajadzētu pamanīt arī katra bērna īpašos dotumus, talantus, lai ātrāk tos varētu sākt attīstīt.

   Skolas muzejā, sākot ar marta mēnesi, mēģināsim popularizēt talantīgos skolēnus – rotu darinātājus, zīmētājus, kokapstrādes entuziastus, adītājas, zīda apgleznotājas, kulinārus un citus mākslas un amata  entuziastus.

    Tā varētu būt laba iespēja iedrošināt dažkārt klusos un biklos, bet savā hobijā dziļi darbīgos un interesantos bērnus un jauniešus, pievērst uzmanību, uzslavēt. Ne tikai mācību darba labie rezultāti rūp skolai, svarīgi laikā ieraudzīt katra bērna īpašās spējas un dotumus, lai palīdzētu tos attīstīt.

Jau 5. martā atklājām divu 4. b klases puišu – Kristiāna Klūģa un Elmāra Grigaroviča darbiņu parādi.

Kristiāns jau ir it kā pieredzējis rotu meistars, māku noskatījies no mammas un vecākās māsas. Īpaši padodas auskari un rokassprādzes, darinātas pat no sudraba un citiem materiāliem. Jaunais meistars sevi pieteicis jau Mārtiņdienas tirdziņā skolā, kur pie viņa galda sastājusies pircēju rinda.

      Elmārs pievērsies vizuālajai mākslai , darbiņus darina dažādās tehnikās. Vecmamma izstādes atklāšanā stāstīja, ka zēns ir arī muzikāls, mācījies mākslas skolā, bet iemaņas zīmēšanā nostiprinātas pazīstamā gleznotāja un pedagoga J. Anmaņa kursos. Pirmajā izstādītē Elmāram līdzi bija atnākuši arī ģimenes locekļi: omīte, tētis un brālis, kuri talantīgo puisi atbalsta un priecājas par spējām.

    Klases audzinātāja skolotāja Santa Kamša pēc izstādītes atklāšanas klasē ar bērniem pārrunājusi šo pasākumu, jo klasesbiedriem arī tas bija neparasts piedzīvojums, viņi atnāca uz izstādes atklāšanu manāmi satraukti , pēc pasākuma ar ziediem sveica Kristiānu un Elmāru.

       Uz jautājumu, cik agri zēni sākuši nodarboties ar šo aizraušanos, Elmārs atbild, ka zīmē no tā laika, cik sevi atceras, bet Kristiāns sācis gatavot rotas no 8 gadu vecuma.

        Par turpmākajiem plāniem Elmāram ir skaidrs: „Zinu noteikti, ka zīmēt turpināšu visu mūžu.” Kristiāns atbild: ”Vēlos vēl ko jaunu iemācīties rotu darināšanā un piedalīties tirdziņos.” Vēl zēns piemetina, ka izstādes atklāšanas laikā viņu pārņēmis liels satraukums, uztraucies, kā atbildēt uz daudzajiem jautājumiem. Elmāru arī pārņēmis neliels satraukums, bet juties labi, priecājies, ka citiem patīk viņa darbi.

       Skaisti, ka jaunā tradīcija – skolēnu talantu skate – muzejā iesākusies ar divu drošu klasesbiedru pieteikumu. Tas ir jauks sevis apliecinājums, tas ir arī ļoti audzinošs pasākums, jo pirmie vērtētāji un jauno mākslinieku sveicēji arī bija viņu tuvākie draugi.

  Domāju, ka ceturtklasniekiem drīz pievienosies arī vecāko klašu skolēni, kuri brīvajā laikā aizraujas ar kādu interesantu nodarbi un var to demonstrēt arī citiem.

                                     Muzeja vadītāja A. Indāne

Vairāk attēlus no mazo talantu izstādes varat apskatīt mūsu galerijā "Mazie talanti".