Aktuāli!

Nākamās skolēnu un darbinieku testēšanas reizes paredzētas 23.septembrī un 7.oktobrī.

Tā kā rodas arvien vairāk jautājumu, kas ir karantīna un kas ir jāievēro, lūgums iepazīties ar skaidrojumu: https://covid19.gov.lv/covid-19/drosibas-pasakumi/karantina.

Ja tiek pārkāptas epidemioloģiskās drošības prasības un pandēmijas laikā noteiktie ierobežojumi vai aizliegumi, fiziskām personām sods var sasniegt līdz 2000 eiro!

ERASMUS + Programma

Eiropas Savienības Erasmus + programmas projekts JOURNEY Ikšķiles vidusskolā
2019-11-20

      Ikšķiles vidusskola  piedalās Eiropas Savienības Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr.2 (KA2) starpskolu stratēģiskās partnerības projekta “JOURNEY”(Ceļojums) īstenošanā. Projektā ir  iesaistītas sešu  valstu skolas:  Somija (Mikkelin lukio), Turcija (TED EGE KOLEJI), Itālija (IISS Jacopo del Duca - Diego Bianca Amato), Latvija (Ikšķiles vidusskola) un Francija(College La Charme). Projekta koordinātoru skola ir Somijas Mikkelin lukio skola un projekta darbības laiks ir no 01.09.2019. līdz 31.08.2021. Projekta mērķis ir palīdzēt jauniešiem apzināt savas tautas kultūras vērtības, apzināties savu identitāti bagātajā kultūras mantojuma kontekstā, saglabāt un nodot kultūras mantojumu nākamajām paaudzēm.

     Ikšķiles vidusskolas angļu valodas skolotājas, projekta koordinātores Anita Brūmele un Ilze Ļeonova,  Erasmus+/KA2 projekta JOURNEY ietvaros, devās sagatavošanas un plānošanas vizītē uz Aidinu(Aydin), Turcijā. Pilsēta Aidina atrodas 120 km attālumā no trešās lielākās Turcijas pilsētas Izmiras. Vizītes mērķis bija apzināt un sākt  iepazīties ar Turcijas kultūrvēsturisko mantojumu, izglītības sistēmu, vērot mācību stundu,  vienoties par veicamajiem uzdevumiem, plānot vizītes partnerskolās, kā arī apmeklēt projektā iesaistīto Turcijas skolu. Mūsu partnerskola TED EGE KOLEJI  ir ļoti dārga privātskola.  Turcijas dižākais un ievērojamākais līderis Mustafa Kemal Atatürk 1925. gadā ieteica, ka daļa atbildības par izglītības kvalitāti ir jāuzņemās privātajam sektoram, tāpēc tika izveidota Turcijas Izglītības Asociācija,TED

Pirmais TED priekšsēdis bija İsmet İnönü, kurš vēlāk kļuva par otro Turcijas prezidentu. TED EGE KOLEJI skola pieder pie Turcijas Izglītības Asociācijas skolām, tātad tā ir viena no prestižākajām skolām Turcijā, un, patiešām, mēs ar pilnu atbildību varam to apstiprināt. Pirmā vizītes diena sākās 9:00 no rīta, mēs tikām mīļi sagaidīti skolā. Skolas direktors teica apsveikuma runu un priecājās uzņemt projekta dalībniekus savā skolā. Skolotāji un skolēni bija sagatavojuši prezentācijas un stāstījumu par skolu, stāstījumam sekoja svētku koncerts. Skolā darbojas vairāki ārpusstundu pulciņi, un mums bija iespēja novērtēt šo pulciņu darbu svētku koncertā. Pēc koncerta sākās iepazīšanās ar TED EGE KOLEJI skolu. Būtībā skola sastāv no vairākām ēkām, kurās ir izvietojies bērnudārzs, sākumskola, pamatskola un vidusskola. Skolā darbojās kabinetu sistēma. Kabineti ir sagrupēti pa mācību priekšmetiem un katrai grupai ir sagataves telpa. Piemēram, angļu valodas skolotājiem ir kopīga sagataves telpa ar visiem nepieciešamajiem mācību līdzekļiem un vēl viena telpa, kuru dēvē par lasītavu. Lasītavā skolas bērni var lasīt grāmatas angļu valodā pēc izvēles. Skolas tehniskais aprīkojums ir apbrīnojams, skolā ir ne tikai tradicionālie mācību priekšmetu kabineti un laboratorijas, bet arī keramikas darbnīca ar krāsni, robotikas zāle, baleta zāle, mūzikas kabineti un ierakstu studija, aerobikas zāle, peldbaseins, skolas formas tērpu un sporta aprīkojuma veikals, un arī skolotāju veidoto darba  burtnīcu stends.

     Skolas koridori ir krāsaini, tajos izvietoti skolēnu darbi, sākumskolā pie sienām izvietotas attīstošās spēles. Mums bija iespēja apmeklēt atklāto stundu ģeogrāfijā, skolēni mūs pavadīja un atbildēja uz mūsu jautājumiem visas dienas garumā. Tikāmies ar patiešām sirsnīgiem, zinošiem un mērķtiecīgiem jauniešiem, kuri runāja ļoti labā angļu valodā. Lai arī maksa par izglītību šajā skolā ir augsta, talantīgākajiem skolēniem ir iespēja saņemt stipendiju. Interesanti, ka skolā strādā dietologs, kurš arī sastāda pusdienu ēdienkarti, pusdienās nav daudzu ēdienu izvēle, bet ir sabalansēts uzturs, 500 kalorijas un ne vairāk, lai varētu kontrolēt jauniešu svaru. Mums arī bija iespēja nobaudīt veselīgu ēdienu un tas šķita ļoti garšīgs. Pēcpusdienā turpinājās darbs pie projekta plānošanas, projekta logo izstrādes un skolu prezentācijām.

     Vizītes otrajā dienā Turcijas kolēģi mums parādīja skaisto Aidinas apkārtni.  Nākošā partnerskolu vizīte tiek plānota Spānijā, marta vidū, bet viesus mūsu skolā mēs sagaidīsim 2020. gada septembra beigās. Līdz nākamajai vizītei skolotājiem un skolēniem ir jāpaveic vairāki projektā noteiktie darbi.

Lai mums visiem izdodas!

Anita Brūmele un Ilze Ļeonova