Ņemot vērā valstī pieņemtos lēmumus, mācību process visām klasēm turpinās attālināti.

ERASMUS + Programma

Spānijas nedēļa Ikšķiles vidusskolā veiksmīgi noslēgusies
2020-02-14

No 3.02. – 7.02. Ikšķiles vidusskolas 5. līdz 11. klašu skolēni piedalījās Erasmus+ projekta JOURNEY ietvaros paredzētajā Spānijas nedēļā. Jaunākie skolēni zīmēja Spānijas karogu, uzzināja par dažādiem interesantiem faktiem par Spāniju, tās ģeogrāfiju un interesanto kultūru. 7. – 11. klašu skolēni veidoja plakātus un prezentācijas par Spāniju, paši izvēloties tēmu. Visas nedēļas garumā skolēni savās svešvalodu stundās prezentēja angļu, krievu un vācu valodā par Spānijas arhitektūru, ievērojamām tūrisma vietām, festivāliem un svinībām, slaveniem spāņu arhitektiem un māksliniekiem, Spānijas vēsturi un pilsoņu karu, Spāniju kā ES dalībvalsti, Spānijas ēdieniem un dzērieniem, populārākajiem sporta veidiem, tradicionālajām dejām un tērpiem, Spānijas birokrātiju un reliģiju. Savukārt, 10. klases skolniece bija sagatavojusi spāņu mūzikas priekšnesumu ar ģitāru. Skolēni atzina, ka darbs ļoti paticis, bet, pats svarīgākais, ka iegūtas plašākas zināšanas par Spāniju un pilnveidotas prezentēšanas prasmes svešvalodās. Sirsnīgs paldies skolotājiem un skolēniem, kuri iesaistījās šajā pasākumā!

Jau pavisam drīz, no 7.03. līdz 15.03. pieci mūsu skolas 11. klases skolēni, kuri izveidoja savus logo JOURNEY projektam, kopā ar skolotājām Aiju Jakovļevu un Ivetu Bernāni dosies vizītē uz Mursiju Spānijā, lai piedalītos pirmajā Erasmus+ projekta JOURNEY mobilitātē. Pēc atgriešanās Latvijā, skolotājas dalīsies ar iegūto pieredzi un jaunajām mācību metodēm ar pārējiem Ikšķiles vidusskolas skolotājiem, kā arī uzrakstīs par vizīti Spānijā Ikšķiles vidusskolas skolēniem un vecākiem. Savukārt, septembra beigās skolotāja Iveta Bernāne vadīs nodarbību par latviešu rakstu zīmēm projekta dalībniekiem Latvijas vizītes laikā. Abas skolotājas apņēmušās katra uzrakstīt 55 minūtes garu stundas plānu par kultūras mācīšanu.

Pēc gada desmit visčaklākie skolēni, kuri būs veikuši lielāko daļu projektā noteiktos uzdevumus, dosies vizītēs uz Itāliju un Franciju.

No 30.03. līdz 03.04. organizēsim projekta partnervalsts Somijas nedēļu. Mums par patīkamu pārsteigumu, divi skolēni jau izveidojuši prezentācijas par Somijas izglītības sistēmu un Ziemas karu!

Jāpiebilst, ka esam pieteikušies vēl diviem Erasmus+ skolu partnerību projektiem par mūziku un dabas aizsardzību.

Angļu valodas skolotāja Anita Brūmele