Paldies visiem par šo mācību gadu!

Spēku un neatlaidību tiem, kam vēl kārtojami darbiņi pagarinātajā gadā!

Direktores sveiciens skatāms šeit.

Izstādes un jaunumi muzejā

Interesants un labs projektu nedēļas darbs Ikšķiles vidusskolā
2019-06-05

Mūsu skolā šogad projektu nedēļa bija ieplānota mācību gada pēdējā nedēļā.

Tās laikā skolēni ar pedagogiem bija izplānojuši un darbojās daudzos interesantos projektos, bet es pastāstīšu, manuprāt, par vienu labi izdevušos un vajadzīgu skolai veikumu.

Kā zināms, 2018. gada septembrī mūsu skolas telpas paplašinājās, jo tika nodota sākumskolas piebūve, atbrīvojās klašu telpas vecās skolas 1. stāvā, kur tika izvietoti tā saucamie atbalsta komandas kabineti: medmāsai, logopēdei, sociālajiem un  speciālajiem pedagogiem. Lai šis gaitenis, kur drūzmējas varbūt ne tik priecīgie, bet vairāk nomāktie vai raižu pārņemtie, iegūtu priecīgāku izskatu, vizuālās mākslas skolotāja Iveta Bernāne kopā ar atbalsta komandu jau laikus izdomāja, ka gaiteņa sienas varētu atdzīvināt ar jaukiem zīmējumiem, kurus veido projektu nedēļā paši bērni.

Ideja zīmējumiem radās, atceroties Ikšķiles vēsturi un ievērojamos cilvēkus.

Skolas muzejā glabājas veca skolas Viesu grāmata, kurā 1974. gadā ir tapis mākslinieces Margaritas Stārastes ieraksts ar visu Zīļuka zīmējumu tintes izpildījumā. Atceros, ka māksliniece kopā ar savu draudzeni rakstnieci Zentu Ērgli (kura toreiz dzīvoja Ikšķilē ) vairākkārt ciemojās mūsu skolā. Un, lūk, skolotājai Ivetai kļuva skaidrs, ka nekas jaukāks un mīļāks kā Margaritas Stārastes zīmējumi nevar iepriecināt bērnu sirsniņas, atvērt vārtiņus uz kādu noslēgtu kambarīti, uzdrošināt kādu nobijušos.

Darboties projektā tika uzaicināti skolēni no 5. – 9. klasei, sanāca vairāk kā 20 . Sadalījās pa grupām, bet daži strādāja arī individuāli. Neteiksim, ka skolēni pārzīmēja mākslinieces Stārastes zīmējumus, drīzāk viņas varoņiem iedeva jaunu dzīvi, pamainot arī krāsas: ja Stārastei spārīte ir dzelteni brūna, tad mūsu skolēniem tā ir jau lillīga, rozīga vai vēl citāda; vārdu sakot – zīmējumi ieguva nedaudz citu nokrāsu.   Skolas saimnieks Raivis sagādāja krāsas un citu nepieciešamo, skolotājas Iveta Bernāne un Elita Serafimoviča (kura bija kā skolotājas Ivetas asistente) organizēja un vadīja darbus, bet bērni strādāja. Un dažu dienu viņu darbošanās ieilga pat līdz vēlai pēcpusdienai, jo mākslinieciskā iecere bija karsta un vēlējās būt ātri piepildīta.

Rezultātā gaiteņa un iekštelpu sienas ir ieguvušas mājīgu, pat mīļu un aicinošu gaisotni, kur zīmējumos attēlotie dabas varoņi- skudriņas, taurenīši, zīļuki, spārītes – rotaļīgi dzīvo dabā un it kā aicina sev piebiedroties arī mūsu skolas bērnus.

Zīmējumi jau ieguvuši pozitīvu vērtējumu. Tā, piemēram, skolotājas Sandras Narvaites audzināmā 4. d klase izsakās : “ Koridors izskatās priecīgāks, zīmējumi mīļi, priecīgi, skaisti. Apsveicama ideja!”

Skolas medmāsiņas Elvīra un Asnāte izsakās, ka gaitenītis pie viņu durvīm kļuvis atsvaidzinošs, dzīvelīgi skaists.

Logopēde Inese Baumane arī priecājas un saka, ka, pateicoties skolotājas Ivetas ierosmei būs vieglāk strādāt ar bērniem, labojot viņu izrunas kļūdiņas.

Ļoti sajūsmināta par sienu izskata maiņu ir sociālā pedagoģe Žanna Rudakova, kuras sarunu temati ar skolēniem un viņu vecākiem bieži mēdz būt arī pavisam nopietni. Viņa saka: “Manā kabinetā sākusi plaukt ābele ar skaistiem ziediem, pie ābeles piestājusi mīļa laumiņa. Ceru, ka šī laumiņa apgaros tos bērnus, ar kuriem man jāstrādā. Sienāzītis palīdzēs aiznest prom nelaimes un atrisināt problēmas.

Mīļš paldies mākslas skolotājai un projekta grupas komandai par radīto prieku atbalsta komandas telpās!”

Sākumskolas pedagoģe Laura Salnāja priecājas, ka “zīmējumi uz sienām ir pasakaini, burvīgi un ar mīlestību zīmēti. Tie iedvesmo mazos skolēnus un rāda ceļu pie skolas atbalsta komandas skolotājiem bez bailēm.”

Jā, šādam projektam ir vērtība, jo, cerams, zīmējumi rotās sienas vairākus gadus, pozitīvi ietekmēs strādājošos un bērnus un būs laba liecība par pašu skolēnu paveikto skolas labā.

Paldies labā darba darītājiem!

Zīmējumu foto apskatāmi skolas galerijā.

Ikšķiles vidusskolas muzeja pedagoģe Anna Indāne