Ņemot vērā valstī pieņemtos lēmumus, līdz š.g. 7. februārim 5.-12.klašu skolēni turpinās mācības attālināti. Sākot ar 25.janvāri attālinātais mācību process noritēs arī 1.-4. klasēs.

Izstādes un jaunumi muzejā

Izstāde “Rokraksts un ar roku rakstīta teksta paraugi.”
2020-02-25

Ekspozīcija ar šādu nosaukumu izveidota Ikšķiles vidusskolas muzejā un būs apskatāma līdz 9. martam.

Maz vairs atlicis to rakstītāju, kuri savas skolas gaitas sāka, rakstot ar tinti un spalvu, zināja, kas ir “pildspalva”( ar tinti pildīta iekšpusē), ko nozīmē dzēšlapa. Tagad rakstām ar lodīšu pildspalvām, bērniem vairs burtnīcās nav tintes klekšu, bet arī par viņu rokrakstu neesam sajūsmā.

Tāpēc aktuāli šķita muzejā parādīt, kā veidojusies rakstība, kādi ir bijuši rakstāmrīki, kā tie attīstījušies, cik skaisti ir ar tinti vai tušu un spalvu rakstīti teksti. Tā ka skolas muzejā ir materiāli, kuri liecina par ievērojamu ikšķiliešu dzīvi un devumu, tad šoreiz izvēlējos pavērt un parādīt slavenā augļkopības profesora Jāņa Sudraba muzejā esošo arhīvu – galvenokārt viņam izsniegtos izglītības dokumentus un apsveikuma ruļļus jubilejās, kuri tiešām izzīmēti ar vinjetēm un teksts uzrakstīts skaistā, kaligrāfiskā rokrakstā. Ir kur priecēt acis. Ekspozīcijā var redzēt arī Kārļa Sūniņa gleznoto Jāņa Sudraba māju Ikšķilē, kuru varam apskatīt Ķiršu ielā.

Ar roku rakstīta teksta paraugus ekspozīcijā redzam arī dažādās skolēnu burtnīcās no seniem laikiem un mūsdienām, arī ierakstos dāvinājuma grāmatās, pat bībelēs un albūmos. Tā ka ekspozīcija ir izdevusies bagāta un apmeklētāji var daudz ko redzēt un pārdomāt.

Zināms, ka rakstība izveidojās senajā Ēģiptē pirms mūsu ēras un ēģiptieši savu rakstību dēvēja par “dievišķo valodu”. Uzskatīja, ka rakstīšana ir svēta nodarbe.

Skolas un vecāku uzdevums ir mudināt bērnus iemācīties rakstīt glīti un salasāmi, jo rokraksta veidošana ir saistīta arī ar rakstura audzināšanu.

Muzeja pedagogs Anna Indāne