Ņemot vērā valstī pieņemtos lēmumus, līdz š.g. 7. februārim 5.-12.klašu skolēni turpinās mācības attālināti. Sākot ar 25.janvāri attālinātais mācību process noritēs arī 1.-4. klasēs.

Izstādes un jaunumi muzejā

Mūsu absolventu pēdas pasaulē
2019-11-13

Atbalstot skolas projektu “ Latvijas pēdas pasaulē”, veltītu Latvijas 101. gadadienai, arī muzejā izveidota ekspozīcija, kurā savāktas un apkopotas mūsu absolventu un skolotāju liecības par mācībām, darbu un dzīvi pasaulē.

Agrāk ļaudis runāja, ka pasaulē aiziet un sev ceļu izlauž stiprākie; vājākie turas pie mājām un vecākiem. Šķiet, ka tagad to stipro un drošo pasaulē gājēju kļuvis daudz vairāk, un viņi rāda, ka ir tikpat gudri, stipri un varoši kā citi pasaules tautu saimē.

Muzeja ekspozīcijā savāktas liecības un atsauksmes no mūsu absolventiem Amerikā, Zviedrijā, Dānijā, Kanādā, Luksemburgā, Briselē, Austrālijā un citur.

Prieks par tiem, kuri ārzemēs ieguvuši labu izglītību un tagad atgriezušies Latvijā. Tāds ir, piemēram, Jānis Jaunbergs, kurš pēc 8 Savienotajās Valstīs pavadītiem gadiem, kuru laikā iegūts ķīmijas doktora grāds, atgriezies Latvijā, strādājis akciju sabiedrībā ‘Grindeks’, vēlāk “ Olainfarm.”

Jānim šķiet, ka dzīves kvalitāte Latvijā ir augstāka. Šeit ir mazāk stresa, steigas, cenas zemākas.

Uldis Priede ir tulks Eiropas Komisijas Tulkošanas departamentā, taču no 2014. -2018. gadam strādāja arī Latvijā SIA “ Tilde”.

Latvijā pēc mācībām un sporta aktivitātēm atgriezusies arī mūsu Madara Apine.

Lepojamies arī ar tiem, kuri ārzemēs ieguvuši labu izglītību un tur strādā ļoti atbildīgos darbos. Piemēram, Mārtiņš Pabērzs studēja ražošanas un servisa sistēmu uzbūvi Ālborgas universitātē Dānijā, strādā starptautiskā’’ uzņēmumā   “Navigant”.

Ieva Romenkova pabeidza Teksasas universitāti un strādā par vetārsti.

Kristīne Birkmane  mācījās Mičiganas universitātē; vairāk kā 10 gadus strādā par auditori Čikāgā.

Līga Dundure mācās Edinburgas universitātē un strādā, aktīvi piedalās latviešu pasākumos: dzied korī, dejo, ir skolotāja latviešu skoliņā.

ES iestādēs strādā vairāki mūsu skolas absolventi : Valda Mangale, Zane Zālīte, Linda Sproģe, Uldis Priede, Žanete Vegnere, Rita Golubeva, Larijs Martinsons un citi.  Ne visus var nosaukt un ne par visiem ir materiāli skolas muzejā; daži nesteidzas izpaust ziņas par sevi.

Prieks, ka mūsu skolā mācījušies mūsu valstij un pasaulei vajadzīgi, gudri, stipri cilvēki, kuri stādā tagadnē un veido nākotni.

Izstādi varēs apskatīt līdz 9. decembrim.

Muzeja pedagogs Anna Indāne