Nākamās skolēnu un darbinieku testēšanas reizes paredzētas 23.septembrī un 7.oktobrī.

Tā kā rodas arvien vairāk jautājumu, kas ir karantīna un kas ir jāievēro, lūgums iepazīties ar skaidrojumu: https://covid19.gov.lv/covid-19/drosibas-pasakumi/karantina.

Ja tiek pārkāptas epidemioloģiskās drošības prasības un pandēmijas laikā noteiktie ierobežojumi vai aizliegumi, fiziskām personām sods var sasniegt līdz 2000 eiro!

Izstādes un jaunumi muzejā

Putnu dienas Ikšķiles vidusskolā
2019-03-29

Pavasaris klāt, par to vēsta  visa daba: sniegpulksteņu un krokusu ziedi mūsu dārzos, piebriedušie pumpuri koku zaros, agrie,saulainie rīti, kurus jau iezvana skanīgas putnu balsis. Jā, putni… Jau ir atlidojuši un vēl lidos mūsu gājputni, daļa no tiem gribētu apmesties cilvēku gatavotos būrīšos, tādēļ katru pavasari cenšamies uzbūvēt kādu jaunu putnu mājiņu saviem mīluļiem.

Skolas muzeja materiālos ir daudz fotogrāfiju un citu liecību no skolas vēstures, ka Putnu dienas arī senāk ir bijušas kā svarīga skolas  tradīcija – ir taisīti būri, tie izlikti birzītē aiz skolas, ir aicināti uz skolu ornitologi, lai stāstītu par putniem un to dzīvi.

Arī šogad nolēmām skolā organizēt skaistu putnu gaidīšanas pasākumu, kurā piedalās visa skola: muzejs izsludināja  konkursu putnu būrīšu gatavošanai mājās kopā ar vecākiem (kuri var) skolēnu brīvdienās, mājturības stundās puiši skolotāja Birkmaņa vadībā mācījās taisīt būrus, skolas bibliotēkā tika izlikta vērienīga izstāde ar grāmatām par putniem un to dzīvi, muzejā izveidota ekspozīcija par putnu dzīvi, ligzdām, te redzami arī i mājās gatavotie būri; bioloģijas skolotājas  Vita  Poriete un Līga Bite, arī  fizikas skolotāja Madara Miltoviča  1.stāva gaitenī izveidojušas  interesantu izstādi par putniem, bet 28.martā skolēni varēja  piedalīties spēlē” Baltā stārķa migrācija”, 29. martā varēja  apskatīt izstādi “ Putnu knābju pielāgojumi dzīves videi”. 27. martā skolas zālē tika organizētas arī 4 ornitologa Dmitrija Boiko lekcijas par putniem vidējā vecuma posma skolēniem. Visā skolā stundās tika dziedāts par putniem, zīmēti putni,  skaitīti putni, iepazītas putnu ligzdas, runāts par to aizsardzību un vajadzībām. Šajā nedēļā vēl jāuzliek pagatavotie būrīši kokos, lai mūsu spārnotajiem draugiem ir mīļi sarūpēti mājokļi, kur apmesties. Foto no norisēm skolas galerijā.

No skolēnu ekskursijām muzejā sapratu, ka bērnu interese par putniņiem ir liela, īpaši vēl tad, ja mājās kāds no ģimenes var palīdzēt uztaisīt būri, aizvest bērnu pavērot dabā  putnus vai vienkārši kopā pastaigāt. Uzzināju, ka piemēram, 3. c klase kopā ar audzinātāju Sandu Skujiņu un vecākiem šonedēļ kādā klasesbiedra lauku īpašumā paši rīkos savas Putnu dienas svinības. Tāpat arī daudzi citi, cerams, ar prieku un mīlestību sagaidīs spārnotos draugus. Pedagogiem un vecākiem jābūt vērīgiem un gudriem- kamēr bērniem ir interese, tā ir jāpiepilda, jārosina, jāvirza. Tāds ir arī skolas uzdevums.

Liels paldies 1.a klases skolēnu Kristofera Ervīna Hāka un Marisas Alksnes vecākiem, 3.c klases skolnieka Daniela Hohberga vecākiem par palīdzību bērniem putnu būra gatavošanā! Kaut būtu vairāk tādu vecāku!

Skolas muzeja pedagoģe Anna Indāne

Foto: 1.a klases skolniece Marisa Alksne  ar mājās izgatavoto putnu būrīti.