Nākamās skolēnu un darbinieku testēšanas reizes paredzētas 23.septembrī un 7.oktobrī.

Tā kā rodas arvien vairāk jautājumu, kas ir karantīna un kas ir jāievēro, lūgums iepazīties ar skaidrojumu: https://covid19.gov.lv/covid-19/drosibas-pasakumi/karantina.

Ja tiek pārkāptas epidemioloģiskās drošības prasības un pandēmijas laikā noteiktie ierobežojumi vai aizliegumi, fiziskām personām sods var sasniegt līdz 2000 eiro!

Izstādes un jaunumi muzejā

Skolas muzejā – kalendāri.
2019-02-18

Skolas muzeja uzdevums ir ne tikai vākt, pētīt un saglabāt vēsturisko mantojumu, bet arī, izmantojot uzkrāto materiālu, ekspozīciju veidā  to rādīt skolēniem, tā gan paplašinot viņu redzesloku, gan radot interesi par dažādiem zinātnes un vēstures jautājumiem.

Jau tradicionāli februāra mēnesī muzejā var apskatīt kalendārus.

Vai zini, kurš izgudroja pirmo kalendāru? Kad un kur tas radās? Kāpēc? Kad Latvijā radās 1. kalendārs? Uz šiem un citiem ar laika skaitīšanu un uzskaiti saistītiem jautājumiem varat rast atbildes mūsu muzeja ekspozīcijā visu februāra mēnesi.

Vairākas klases ir pat izveidojušas savus kalendārus, papildinājušas tos  ar savām fotogrāfijām, pašu sacerētām pasakām un stāstiem un uzdāvinājušas tos muzejam, tā jau sevi it kā iedokumentējot skolas vēsturē. Paldies viņiem!

Lielu interesi vecāko klašu skolēniem izraisa senie kalendāri latviešu valodā. Muzejā iespējams apskatīt vecākos kalendārus no 20. gadsimta sākuma, kuri rakstīti vecajā drukā.

Vairums no mums pat nenojauš, ka vārds „kalendārs” cēlies no latīņu „calendarium”, kas nozīmē – parādu grāmata.

Sākotnēji Bībele un kalendārs bija pirmās un bieži pat vienīgās grāmatas zemnieku mājās. Mūsdienās ir radusies situācija, ka kalendāra funkcijas daļēji veic datori un viedtālruņi, un tie vairs nav tik ļoti nepieciešami.

Taču kalendāru loma kā izziņas un kultūrvēstures materiālu  lieciniekiem ir milzīga.

Muzejā tiek gaidīti arī tagad seni, interesanti kalendāri, ja tādi mājās kam ir saglabājušies. Paldies skolotājai Velgai Pujātei par muzejam nodoto plašo kalendāru kolekciju!

Ieskats kalendāru izstādē skolas galerijā.