Laboratoriskais skrīninga tests (pūļa tests) šonedēļ notiek pēc esošā grafika – ceturtdien (to neveic vakcinētajiem un pārslimojušajiem). Testa rezultāti būs derīgi arī interešu izglītības apmeklēšanai.

Tiks izsniegti arī paštesti. Paštestus veic gan vakcinētie, gan nevakcinētie bērni, gan pārslimojušie (ja kopš inficēšanās ar Covid-19 pagājis vairāk par 6 nedēļām). Paštesta veikšanas diena tiks precizēta.

Iepazīsti Taizemi
2013-09-18

Iepazīsti Taizemi

Šogad mūsu skolā mācās AFS  programmas viesskolēni

Tippayanate Irada - Nun 10.klase

Srihamma Kanitha - Plab- 10.klase

Meitenes ir izveidojušas  izstādi par Taizemes kultūru, skolu, valodu, apģērbiem.

Laipni gaidīti lejas stāvā tuvāk apskatīt  viņu izveidoto izstādi. *

Pirmdienas vakars, pulkstenis ir ap 8 vakarā, bet Ikšķiles vidusskolā joprojām notiek rosība.  Var dzirdēt vienu sen nedzirdētu, bet jau labi pazīstamu, valodu un visādas rokdarbu skaņas. Lēnām ejot lejā pa trepēm redzu divas meitenes, kuras aizrautīgi veido nelielu izstādi par savu dzimteni – Taizemi. Arī šogad Ikšķiles vidusskolā mācās apmaiņas skolnieces no Taizemes – Irada un Kanittha.

Meitenes Latvijā ir gandrīz jau mēnesi un jūtas ļoti labi. Latvija ļoti atšķiras no viņu dzimtenes Taizemes, jo tur viss ir daudz savādāks, to arī meitenes vēlējās parādīt savā nelielajā izstādē par Taizemi. Irada nāk no Taizemes ziemeļu pilsētas Chiang Mai, bet Kanittha no pašas Taizemes sirds – Bangkokas centra. Abas meitenes neslēpj, ka pierast pie Latvijas ikdienas ir ļoti grūti. „Taizemē ir ļoti daudz cilvēki un visu laiku notiek visāda veida darbības, nekad nav miers un klusums, bet Latvijā ir gluži pretēji,’’ stāsta Irada un Kanittha, ‘’ Šeit nav tik daudz cilvēki un ir ļoti svaigs gaiss, kā arī šeit ir ļoti skaista daba. Arī laika apstākļi ļoti atšķiras, bet man tie ļoti patīk, nevaru vien sagaidīt kad beidzot varēšu savām acīm redzēt sniegu. Kā arī man ļoti patīk pastaigas pa Ikšķili vai Rīgu, šeit ir ļoti skaista arhitektūra. ” Meitenes izstādē parāda, cik ļoti atšķiras kultūra dažādos reģionos Taizemē. Apmeklējot šo nelielo izstādi, var arī iemācīties dažus vārdus taju valodā. „ Pēc izstādes atklāšanas ar mums daudzi skolas skolēni, kurus mēs pat nezinām, ar mums sasveicinās mūsu valodā, kas mūs ļoti izbrīna, jo nezinājām, ka pēc izstādes atklāšanas no Ikšķiles vidusskolas skolēniem būs tik liela uzmanība.” Iradai un Kanitthai ideja par izstādi ienāca prāta, tad kad mazāko klašu skolēni domāja, ka viņas ir no Ķīnas, kas meitenēm nav paticis, tādēļ meitenes vēlējās parādīt, ka Taizeme un Ķīna nav viens un tas pats.

Meitenes aktīvi piedalās mācību stundās un cenšas izzināt latviešu kultūru. Viņu latviešu valodas zināšanas ar katru dienu kļūst ar vien labākas, kaut gan latviešu valoda sagādā viņām grūtības, jo pēc viņu vārdiem vārdu galotnes mainās katram vārdam, līdz ar to ir ļoti grūti saprast kad ir jālieto pareizā vārda galotne.

Meitenes Latvijā ir ar AFS Latvija organizāciju. Katru gadu Latvijā ierodas dažādi apmaiņas skolēni no dažādām Pasaules valstīm, bet visvairāk skolēni Latvijā ierodas no Taizemes. AFS Latvija informē, ka aizvien ir vajadzīgas viesģimenes 7 skolēniem no dažādām Pasaules valstīm.  Ārzemju skolēni Latvijā būs līdz 2014. gada 05. jūlijam.

Ikšķiles vidusskolā ir ne tikai skolēni no Taizemes, bet arī skolotāja no Itālijas. Arī viņa izveidos izstādi par savu dzimteni – Itāliju. Šī izstāde būs apskatāma Oktobra mēnesī. Ikvienam interesantam ir iespēja apmeklēt meiteņu veidoto izstādi Ikšķiles vidusskolas 0. stāvā līdz oktobra mēneša vidum.

AFS brīvprātīgais, Ikšķiles vidusskolas 10.klases skolniece Amanda Peirāga

Paldies Amandai Peirāgai par atbalstu un palīdzību!

* Lai aplūkotu dažas bildes- klikšķiniet uz virsraksta!