Aktuāli!

Nākamās skolēnu un darbinieku testēšanas reizes paredzētas 23.septembrī un 7.oktobrī.

Tā kā rodas arvien vairāk jautājumu, kas ir karantīna un kas ir jāievēro, lūgums iepazīties ar skaidrojumu: https://covid19.gov.lv/covid-19/drosibas-pasakumi/karantina.

Ja tiek pārkāptas epidemioloģiskās drošības prasības un pandēmijas laikā noteiktie ierobežojumi vai aizliegumi, fiziskām personām sods var sasniegt līdz 2000 eiro!

Jaunumi

Ikšķiles vidusskolas skolēni veiksmīgi noslēguši dalību apmaiņas programmā „Iepazīsti savu kaimiņu!”
2012-11-28

Septembra sākumā Ikšķiles vidusskolas 5. – 7.klašu skolēni un viņu ģimenes saņēma interesantu piedāvājumu piedalīties apmaiņas programmā „Iepazīsti savu kaimiņu!” latviešu un mazākumtautību bērniem. Dalībai projektā bija nepieciešami 10 Ikšķiles vidusskolas un 10  Rīgas Zolitūdes ģimnāzijas skolēni, kā arī viņu ģimenes, kuras ikdienas saziņā lieto latviešu vai krievu valodu. Šī projekta autores ir nodibinājuma „Iespējamā misija” skolotājas Ilze Logina no Rīgas Zolitūdes ģimnāzijas un Dace Jaundāldere no Ikšķiles vidusskolas, kuru iesniegtais projekts ieguva Sabiedrības Integrācijas fonda atbalstu nevalstisko organizāciju  projektu konkursā „Bērnu apmaiņas programmas”. Sabiedrības integrācijas fonda izsludinātajā konkursā izvēlējās 5 projektus un pirmo līgumu noslēdza ar nodibinājumu “Iespējamā misija”, kuru pārstāv jau minētās skolotājas.

 

Galvenās projekta aktivitātes bija bērnu un viesģimeņu iepazīšanās, kas notika 6.oktobrī Ikšķiles vidusskolā, bērnu uzturēšanās viesģimenēs un kopīgu pasākumu apmeklēšana, veicinot bērnu un ģimeņu savstarpējo izpratni un veidojot abpusēju sadarbību latviešu un krievu kopienu starpā. Ikšķiles vidusskolas 5.a, 6.a, 6.c un 7.a klases skolnieki 6 dienas pavadīja Rīgas Zolitūdes ģimnāzijas 5.un 6.klašu skolnieku ģimenēs, iepazīstot viņu ikdienu, tradīcijas un kultūru. Visi projekta „Iepazīsti savu kaimiņu!” dalībnieki no Ikšķiles vidusskolas atzīst, ka projekta gaitā iemācījušies jaunus vārdus krievu valodā, kā arī ieguvuši pārliecību par nepieciešamību mācīties krievu valodu tāpat kā citas valodas. Projekta ietvaros vairākiem Ikšķiles vidusskolas skolēniem bija iespēja piedalīties mācību stundās Rīgas Zolitūdes ģimnāzijā, kas ir krievu plūsmas skola. Gan paši projekta dalībnieki, gan viņu vecāki secina, ka latviešu bērniem bija grūtāk integrēties krievu skolas vidē un mācību procesā nekā krievu bērniem latviešu skolā. Kā galvenos iemeslus minot valodas barjeru un mentalitātes atšķirības.

Četras nedēļas nogales jaunie draugi devās piedzīvojumos, kopīgi apmeklējot dažādus aktīvās atpūtas, sporta un kultūras pasākumus, piemēram, Artis un Alberts kopā apmeklēja izklaides parku „Mežakaķis” Siguldā, kā arī  „Līvu akvaparku”, kas bija ļoti iecienīta atpūtas vieta viesģimenēm. Elza iemācīja Marijai vērot putnus un ieklausīties dabā, Mārcis savus jaunos draugus Pēteri un Aleksandru aicināja eksperimentēt bērnu zinātnes centrā „Zinoo” Cēsīs, Pauls iemācīja Kārlim orientēties mežā un aktīvi atpūsties, Patrīcija un Katrīna Paula kopā ar māsām Elīnu un Irīnu lidoja vertikālajā vēja tunelī Aerodium, Kristiāna un Loreta māsām Agatei un Terēzei iemācīja fanot par hokeju, Paula parādīja Marijai, kā mācības notiek Ogres Mākslas skolā, bet Diāna kopā ar Joanna ģimeni pirmo reizi bija pareizticīgo baznīcā. Projekta gaitā Ikšķiles vidusskolas skolēni no saviem jauniegūtajiem draugiem iemācījās jaunus deju soļus un cīņas māklsas paņēmienus, jaunas kūku receptes, kā draudzīgi sadzīvot septiņu bērnu ģimenē, kā svin svētkus krievu ģimenes, kā arī uzzināja, kā ir dzīvot svešā ģimenē. Mūsu jaunieši ne tikai iemācījās daudz aizraujošu lietu, bet arī iemācīja krievu jauniešiem vairākus vārdus latviešu valodā, spēlēt spēli Alias, nebaidīties no izaicinājumiem un pamēģināt jaunas lietas, ko iepriekš nekad nebija darījuši, orientēties mežā, vērot putnus un pat sasiet jūrnieka mezglu.

Projekta „Iepazīsti savu kaimiņu!” ietvaros ir izveidojušās jaunas draudzības ģimeņu starpā, jo ciemošanās vienam pie otra nebūt nebeidzās ar noslēguma pasākumu 17.novembrī Rīgas Zolitūdes ģimnāzijā. Ģimenes atkal satiksies 19.decembrī, kad apmeklēs hokeja kluba „Dinamo Rīga” mājas spēli, ko klubs atsūtīja kā dāvanu projekta noslēguma pasākumā. Paši projekta dalībnieki satiksies arī zinātkāres centrā „Zili brīnumi”, kas arī tika pasniegt kā dāvana jaunās draudzības turpināšanai.

Projekta gaitā mēs sastapāmies ar necerēti lielu uzņēmēju atbalstu, lai padarītu projekta noslēguma pasākumu neaizmirstamu gan dalībniekiem, gan viņu ģimenēm. Īpašu paldies sakām mūsu novadniekiem „Ozoliņa konditorejai” par gardajām kūkām un Ikšķiles novada domei par skaistajiem suvenīriem ar mūsu novada logo, kas paliks kā patīkama atmiņa Rīgas Zolitūdes ģimnāzijas skolēniem. Īpašu paldies vēlos teikt Ikšķiles vidusskolas direktorei Laimai Kalniņai par uzticēšanos un iespēju pieteikt skolu kā sadarbības partneri Sabiedrības integrācijas fonda izsludinātajā projektā. Paldies arī kolēģiem, klašu audzinātājiem, par pacietību, atsaucību un līdzdarbošanos projekta gaitā. Bet vislielākais paldies drosmīgākajām Ikšķiles ģimenēm par piedalīšanos apmaiņas projektā „Iepazīsti savu kaimiņu!”

Vairāk par projektu „Iepazīsti savu kaimiņu!” lasi mūsu blogā http://iepazistisavukaiminu.wordpress.lv/

 

Dace Jaundāldere, Ikšķiles vidusskolas sociālo zinību un angļu valodas skolotāja