Aktuāli!

Laboratoriskais skrīninga tests (pūļa tests) šonedēļ notiek pēc esošā grafika – ceturtdien (to neveic vakcinētajiem un pārslimojušajiem). Testa rezultāti būs derīgi arī interešu izglītības apmeklēšanai.

Tiks izsniegti arī paštesti. Paštestus veic gan vakcinētie, gan nevakcinētie bērni, gan pārslimojušie (ja kopš inficēšanās ar Covid-19 pagājis vairāk par 6 nedēļām). Paštesta veikšanas diena tiks precizēta.

 

Jaunumi

Kā dzima mīlestība
2013-04-10

ORIĢINĀLUZVEDUMS

 KĀ DZIMA MĪLESTĪBA

 

 

Vecā, pussagruvušā komunālo dzīvokļu mājā, stāvot pāri saviem finansiālajiem apstākļiem, nesaskaņām ģimenē un nelabvēlīgajai videi, divu jauniešu – Alises un Gunta – starpā veidojas skaistas attiecības. Lai gan vienīgais, kas viņu dzīvē šķiet esam kopīgs, ir viņu dzīvesvieta, komunālā ēka, kuru pāris dienas pēc viņu iepazīšanās plānots nojaukt, Guntis un Alise ātri vien atrod kopēju valodu. Kad reiz jau dzirkstele uzšķīlusies, to nespēj apdzēst neviens, lai gan mēģina daudzi.

Viens no šķēršļiem Alises un Gunta tikko uzsāktajām attiecībām ir pati Alise un viņas nedaudz skeptiskā attieksme un neticība normālu, veselīgu un cilvēcisku attiecību iespējamībai. Cēlonis šādai pārliecībai, neskatoties uz meitenes jaunību, nav tālu jāmeklē. Meitenes attiecības ar ģimeni ir vairāk nekā sarežģītas. Pirmkārt, dzīve daudzbērnu ģimenē nav viegla. Augot konstantā troksnī un nemierā, nemiers un haoss pamazām kļūst par neatņemamu daļu no viņas pašas. Otrkārt, viņu kārtīgi uzrauga arī viņas māte, kas dažādu apstākļu un negaidītu likteņa pavērsienu dēļ zaudējusi spēju kontrolēt savu niknumu un nereti savas dusmas uz pasauli par pret sevi izdarītajām netaisnībām izgāž uz saviem bērniem, īpaši savu vecāko meitu – Alisi. Arī pie tēva Alise nevar meklēt atbalstu, jo sava mūža otro pusi viņš ir pavadījis alkohola reibuma stāvoklī.

Savā ziņā pilnīgi atšķirīgs un tajā pašā laikā ārkārtīgi līdzīgs ir Gunta dzīvesstāsts. Arī viņa attiecības ar vecākiem nav gluži rožainas. Apliecinājums tam, ka ģimenē, kura no malas izskatās kā taisni vai no šablona griezta, viss nebūt nav kārtībā, ir tas, ka puisis no bagātas ģimenes samierinājies un nolēmis mitināties nolaistā, no vecvecākiem mantotā dzīvoklī. Šādu izvēli izdarīt viņam piespiedušas pārbagāto vecāku nemitīgās ķildas un sajūta, ka visa viņu uzmanība tiek koncentrēta tikai uz naudu.

Par spīti Alises vēlmei atturēties no attiecību veidošanas viņas sirds ātri vien pieder Guntim. Jau viņu pazīšanās sākumā Alisei šķiet, ka neparastais Guntis ir patiešām spējīgs saprast viņu, īpaši šāda sajūta viņu pārņem pēc tam, kad Guntis precīzi raksturo Alises iekšējo pasauli, pielīdzinot viņu stāsta „Alise Brīnumzemē” galvenajai varonei, kura, cenšoties paglābties no dzīves realitātes, aizbēg uz truša alu.

Paralēli jauniešu un viņu ģimenes attiecībām risinās arī pārējo mājas iemītnieku dzīvesstāsti un attiecības. Alisei un Guntim kaimiņos dzīvo ļoti neparastas personības ar samezglotiem dzīvesstāstiem, kurus atšķetinot var redzēt, kā tie ir savstarpēji saistīti un mijiedarbojas. Vienā pusē Alises dzīvoklim mitinās kolorītā Veras tante, bijusī kara medmāsa, ar divkosīgu raksturu. Otrā pusē Alises dzīvoklim dzīvo vīrietis, kurš pēc negaidītas sievas nāves, šķiet, sajucis prātā. Vēl nedaudz tālāk dzīvo kāds cilvēks – mistērija, kuru pametam savu dzīvokli jau gadiem neviens nav redzējis…

Sižeta idejas autori: 12.klases skolēni

 

Lomās:

 

Alise – Madara Zamarina

Alises brāļi – Aivis Līkais, Ingus Mačkalanovs, Toms Eriksons

Alises mamma – Sabīne Bērziņa

Alises māsas – Zita Legzdiņa, Ineta Bergmane, Solvita Krauja, Sendija Šembele, Sanda Šulca, Alise Sika

Alises tētis – Mārcis Krinkelis

Cilvēksmistērija – Raivis Brūvers

Gunta mamma – Santana Dijeva

Gunta tētis – Reinis Rembergs

Guntis – Pēteris Celmiņš

Jukušais – Jānis Ozoliņš

Jukušā sieva – Žanete Dijeva

Rēgi - Aivis Līkais, Zita Legzdiņa, Ineta Bergmane, Solvita Krauja, Sendija Šembele, Toms Eriksons, Ingus Mačkalanovs, Sanda Šulca, Alise Sika, Agija Līkā

Tiesu izpildītāja – Agija Līkā

Veras tante – Alise Urtāne

Veras tantes Koļeņka – Edgars Reimanis

 

 

 

Radošā grupa:

 

Režisors un scenogrāfs – Oskars Kļava

Režisora palīdze – Zane Bēķe

Vokālā pedagoģe – Inguna Bērziņa

Mūzikas autorsAivars Millers

Asistente – klases audzinātāja Madara Doniņa

Dekorāciju meistars – Ivars Seņkāns

Dziesmu teksti – radošās grupas kopdarbs

Gaismas – Matīss Rācenis, Viesturs Skudra

Iļjiča spuldzīte – Aigars Rošāns

Palīgi – Aivars Kronītis, Jānis Šmits

Programma - Sabīne Bērziņa, Jānis Ozoliņš

Specefekti – Dāvis Blaus

 

Paldies visiem, kuri jebkādā veidā atbalstīja oriģināluzveduma tapšanu!