Aktuāli!

Laboratoriskais skrīninga tests (pūļa tests) šonedēļ notiek pēc esošā grafika – ceturtdien (to neveic vakcinētajiem un pārslimojušajiem). Testa rezultāti būs derīgi arī interešu izglītības apmeklēšanai.

Tiks izsniegti arī paštesti. Paštestus veic gan vakcinētie, gan nevakcinētie bērni, gan pārslimojušie (ja kopš inficēšanās ar Covid-19 pagājis vairāk par 6 nedēļām). Paštesta veikšanas diena tiks precizēta.

 

Jaunumi

Meža dienas 2021 „Veidosim daudzveidīgu Latviju un tīkamu ainavu!”
2021-10-15

Meža dienās 2021 esam aicināti pievērst uzmanību mežsaimniecībai un ainavai teritorijā, kā arī zaļās zonas nepieciešamībai, īpaši parku, mežaparku, dendroloģisko stādījumu stāvoklim un palīdzēt risināt to labiekārtošanu.

Latvijas Pašvaldību savienības "Meža dienas 2021" projekta ietvaros Ogres novada Ikšķiles un Tīnūžu pārvalde ir izveidojusi izglītojošu lekciju un interaktīvu spēli “Meža dienas Ikšķilē” mobilajā aplikācijā “Actionbound”. Izveidotais video un spēle sniedz iespēju skolēniem un vietējiem iedzīvotājiem un pilsētas viesiem izpildot uzdevumus un atbildot uz jautājumiem, neierastā veidā izglītoties par mežiem un to apsaimniekošanu.

Projekta ietvaros, piesaistot pašvaldības ainavu arhitekti un Tūrisma, sporta un atpūtas kompleksa “Zilie kalni” attīstības aģentūras vadītāju Ievu Kraukli tika plānots veidot izglītojošs pasākums, kura ietvaros dalībnieki tiktu informēti par mežu un parku apsaimniekošanu, koku nozīmi teritorijā un par meža nozīmi valsts tautsaimniecības attīstībā. Tomēr saistībā ar epidemioloģisko stāvokli tika nolemts veidot virtuālu izglītojošu pasākumu – video lekciju un iespēju vienatnē vai komandā izspēlēt mobilās aplikācijas spēli. Paralēli projekta ietvaros paredzēts iegādāties kokmateriālus, lai izveidotu koka soliņu komplektus “Bērzu birzs”  teritorijā . Nekustamais īpašums “Bērzu birzs” aiz Ikšķiles vidusskolas ir populāra pastaigu vieta gan Ikšķiles iedzīvotājiem, gan viesiem.  Teritorijā izvietotas bērnu rotaļu iekārtas un brīvdabas trenažieri, kurus ikdienā apmeklē Ikšķiles vidusskolas un Mūzikas un mākslas skolas skolēni. Uz koka krēslu komplektiem plānots izvietot norādes ar QR kodu, kas atvērs pamācību kā lejuplādēt “Actionbound” aplikāciju un kā spēlēt izveidoto spēli “Meža dienas Ikšķilē”, kas caur uzdevumiem un jautājumiem informēs dalībniekus par meža apsaimniekošanu un mežsaimniecības nozari.

Izvēlētās interaktīvās spēles “Actionbound” priekšrocība ir tāda, ka piedalīties var katrs, kas vēlas un jebkurā laikā, izmantojot mobilo aplikāciju.

Piedalīties spēlē varēs gan individuāli, gan komandā. Lai piedalītos, mobilajā ierīcē būs nepieciešams interneta pieslēgums un ieslēgta navigācija. Spēli varēs spēlēt bez maksas.

Latvijas Pašvaldību savienības "Meža dienas 2021" projekts „Veidosim daudzveidīgu Latviju un tīkamu ainavu!” tiek finansēts ar Meža attīstības fonda atbalstu.

Video sižets skatāms šeit.