Aktuāli!

Paldies visiem par šo mācību gadu!

Spēku un neatlaidību tiem, kam vēl kārtojami darbiņi pagarinātajā gadā!

Direktores sveiciens skatāms šeit.

 

 

Jaunumi

Seno mācību grāmatu izstāde skolas muzejā
2017-09-29

Seno mācību grāmatu izstāde skolas muzejā

    Ikšķiles vidusskolā muzejs darbojas jau 7. gadu, un pa šo laiku arī tā fondu klāsts ir bagātinājies. Ļoti priecājos, ka skolas pedagogi, vecāki un arī Ikšķiles iedzīvotāji jau zina par muzeju  skolā, kur var nodot pašiem vairs, šķiet,  nevajadzīgās grāmatas vai citus materiālus. Protams, ka pieņemu ar skolas tematiku un interesēm saistītās lietas, kaut gan neatraidu arī citus ar Ikšķiles vēsturi saistītos svarīgus materiālus, kamēr vēl mums pilsētā nav sava novadpētniecības muzeja.

  Šoreiz muzeja ekspozīcija ir dāvana kolēģiem Skolotāju dienā  - “ Seno mācību grāmatu izstāde”.

  Pamatā ekspozīcijā atradīsiet mācību grāmatas, metodisko literatūru un kartes, izdotas līdz 1940. gadam. Ir virkne mācību grāmatu no latviešu  trimdas vietām ārpus Latvijas. Domāju, ka tās ir interesanti pārlapot un lasīt, lai mācītu dzimtenes mīlestību un patriotismu.

  Pateicoties māksliniekam Valdim Villerušam un dažiem citiem muzeja draugiem un viņu dāvinājumiem , izstādē varat apskatīt arī dažas retas un vērtīgas daiļliteratūras grāmatas, ābeces. Ikšķiliete Rita Pakalne ekspozīcijai ir iedevusi vairākus ar mācīšanas un audzināšanas jautājumiem saistītus vērtīgus un retus izdevumus no pagājušā gadsimta 20. – 30. gadiem. Tāpat liela daļa ekspozīcijā redzamā materiāla saradusies no tagadējiem un bijušajiem skolas pedagogiem, piemēram, I. Krapānes, P. Neilanda, M. Marksas, E. Baltrunas, E. Serafimovičas  un citiem. Paldies viņiem!

   Laiki mainās, nāk jauni domātāji un ievieš  jaunas un labākas metodes, kā vieglāk un ātrāk mūsu bērnem apgūt skolas mācības, izdomā skaistas un rosinošas darba burtnīcas un darba formas, lai jaunie cilvēki varētu mācīties ar prieku un viegli. Dzīve attīstās un tai līdzi arī skola un zinātne. Un muzejs ir tā vieta, kur , atskatoties un balstoties  uz senatni, skatīties nākotnē.

Ciemos uz muzeju aicinu ne tikai savus kolēģus, bet arī skolēnus, vecākus un kaimiņskolu pedagogus. Izstādi varēs apskatīt visu oktobra mēnesi.  Priecāšos arī par muzejam noderīgām grāmatām, fotogrāfijām un citiem vērtīgiem skolas dokumentiem.

                       Ikšķiles vidusskolas muzeja v. A. Indāne