Aktuāli!

Laboratoriskais skrīninga tests (pūļa tests) šonedēļ notiek pēc esošā grafika – ceturtdien (to neveic vakcinētajiem un pārslimojušajiem). Testa rezultāti būs derīgi arī interešu izglītības apmeklēšanai.

Tiks izsniegti arī paštesti. Paštestus veic gan vakcinētie, gan nevakcinētie bērni, gan pārslimojušie (ja kopš inficēšanās ar Covid-19 pagājis vairāk par 6 nedēļām). Paštesta veikšanas diena tiks precizēta.

 

Jaunumi

Skolēnu apsveikumi Latvijai
2020-11-11

Varonība kādreiz un šodien

             Lāčplēša diena ir svarīga piemiņas diena, jo tajā atceras visus Latvijas brīvības cīņās kritušos. Šie cilvēki patiešām ir varoņi, bez viņu bezbailīgās un cēlās rīcības mēs nebūtu šeit, šajā Latvijā, kāda tā ir šodien. Protams, Lāčplēša dienas nosaukuma pamatā ir Andreja Pumpura eposa tēls Lāčplēsis. Lāčplēsis ļoti daudzu cilvēku uzskatos ir varonības iemiesojums, viņš veica varoņdarbus, aizstāvēja savu zemi un bija gatavs iet bojā, lai pasargātu savu tautu.

            Kā tas atspoguļojas mūsdienās? Kas ir varoņi šodien? Vārdam ‘varonis’ nav viena noteikta definīcija, jo katrs cilvēks šo jēdzienu uztver citādi. Es uzskatu, ka katram varonim ir dažas īpašības, kas viņu atšķir no jebkura cita cilvēka. Varoņi ļoti bieži nezina, ka viņi tādi ir. Tikai kāda cita skats no malas var to noteikt.

           Mūsdienu varoņi nenēsā apmetņus, tie ir cilvēki, gluži tādi paši kā mēs, bet atšķirība ir viņu rīcībā. Šie varoņi dara labu, bet viņi to dara ar domu, ka tā vienkārši ir jādara. Viņu pirmais instinkts būs palīdzēt, kaut paši nejutīsies kā varoņi, kad to darīs. Tie var būt ārsti un zinātnieki, kas velta ļoti daudz laika palīdzēšanai citiem, dienas, nedēļas un pat mēnešus strādājot no vietas tautas labklājībai.

           Varoņi arī būs skolotāji, kas apmāca jaunatni, jo viņiem to patīk darīt un tie vēlas darīt visu, lai nākamā paaudze būtu vēl izglītotāka nekā iepriekšējā. Varonību arī var atrast policistos, politiķos un armijniekos, bet tā attieksies tikai uz tiem cilvēkiem, kuru mērķis ir palīdzēt savai valstij, saviem cilvēkiem, ne tikai izjust varu pār citiem.   

         Taču visvairāk no visiem, es uzskatu, vispatiesākie varoņi ir vecāki. It īpaši tie vecāki, kuru bērni ir laimīgi par to, kā viņi tikuši izaudzināti. Šie vecāki ir varoņi, un šie bērni būs nākotnes varoņi.

            Lāčplēša diena ir ne tikai svarīga piemiņas diena, bet arī diena, kas palīdzēs mūsu pēcnācējiem saprast un atcerēties varonības nozīmi vispār.

 

                                                                                                              Edvards Driķis 10.b kl.

 

Mana kā Latvijas Valsts prezidenta uzruna

Latvijas 102. dzimšanas dienā

 Esiet sveicināti, Latvijas iedzīvotāji!

   Man ir gods sveikt jūs nu jau 102. Latvijas dzimšanas dienā. Pa šiem gadiem mūsu tauta ir izaugusi un attīstījusies, neskatoties uz dažādajiem šķēršļiem un pāri darījumiem vēstures gaitā. Visu šo laiku cilvēki ar mīlestību pret savu valsti un nerimstošo dvēseles spēku ir gan pārvarējuši grūtības un turpinājuši ceļu uz priekšu, gan veiksmēs un garīgajā pacēlumā, kāds tas bija, piemēram, Trešās Atmodas laikā, nav apstājušies pie sasniegtā.

   Vēl tālākā pagātnē latvieši un citi, kas juta piederību nācijai, pierādīja savu raksturu cīņā pret pāri darītājiem, apzinoties, ka nekas nevar atņemt cilvēka nacionālo piederību, tautiskumu, mīlestību pret Latviju un tās kultūru. Mēs varam būt lepni, ka dzīvojam brīvā un demokrātiskā valstī bez svešas varas un ar savām vērtībām.

   Kā mūsu valsts lielākās vērtības es izceļu brīvību un demokrātiju, jo tikai šādos apstākļos cilvēks var pilnvērtīgi veidot savu dzīvi, attīstīties un augt gan fiziski, gan garīgi. Viņam nav jābaidās par rītdienu, kaut arī šobrīd situācija valstī un arī visā pasaulē to negarantē. Tautfrontieši, kuriem mums jāpateicas par šodienas brīvību, jaunāki nepaliek, un šodienas jauniešiem ir jāsaprot, ka viņi ir  ne tikai šīs izcīnītās brīvības un demokrātijas iemantotāji, bet arī tālāk nesēji nākamajām paaudzēm. Ar gandarījumu novērtēju cilvēkus, kuriem ir oriģinālas idejas un motivācija izaugsmei visa mūža garumā. Viņus es pieskaitu pie lielajām tautas vērtībām, jo tikai viņu asā un pārsteidzošā domāšana var radīt jaunas, vēl neatklātas lietas, par kurām neviens varbūt pat nav iedomājies. Un šodien iespēju ir daudz, tikai jāgrib un jāvar tās izmantot. Jauniešus aicinu pretendēt uz Jauniešu Saeimu un darboties dažādās nevalstiskajās organizācijās, kur ir iespēja paust viedokli, aizstāvēt idejas un radīt ko jaunu.

   Man demokrātija un brīvība nozīmē šodienu. Brīvība man ir spēcīgs un svarīgs vārds, bez tās būtu grūti dzīvot. Būt brīvam un neatkarīgam ir vislabākā izjūta, kāda vien var būt. Ja tā tiktu atņemta, tad tas būtu kā atņemt iespēju elpot svaigu gaisu. Protams, brīvība divkāršo atbildību, jo par savu rīcību, lēmumiem, viedokli atbildīgais esi tu pats. Nav iespēju paslēpties aiz citu mugurām, ja izdarīta kāda kļūda vai pieņemts aplams lēmums. Bet arī kļūdas virza uz attīstību, tā ir laba dzīves mācība, jo neviens cilvēks nav tik pareizs, lai nebūtu kādu reizi savā dzīvē kļūdījies, pat visizglītotākais.

   Esmu pateicīga un lepna par visiem -  gan valsts brīvības vārdā aizgājušajiem, gan tagadējiem cilvēkiem, kuri ar saviem darbiem, ieguldījumu un mīlestību ir izveidojuši Latviju par brīvu un demokrātisku valsti. Es no visas sirds aicinu Jūs visus - Latvijas iedzīvotājus - nepadoties, pat ja kādā brīdī, liekas, ir grūti un pazūd nākotnes redzējums, nebaidīties turpināt attīstīties tepat, Latvijā, jo sev labāku un iespējām bagātāku valsti neviens mūsu vietā neveidos, ja neveidosim mēs paši ar savu gribasspēku. Mēs esam stipri, un brīvības saites turēsim cieši, sienot mezglus un kultūras pavedienus, iesienot tajos arī citu kultūru dzīparus, bet nezaudējot piederību savai nācijai.

   Veidosim Latviju vēl košāku un laimīgāku, lai pēc gadiem mūsu nākotnes tauta novērtētu to, kas ir izdarīts brīvības un demokrātijas vārdā iepriekšējās paaudzēs.

''Dievs, svētī Latviju!''                              

Elīna Bogdanova 12.kl.

                                                                                                                

5.c klase 12.novembrī veidoja apsveikumus Latvijai: