Aktuāli!

Paldies visiem par šo mācību gadu!

Spēku un neatlaidību tiem, kam vēl kārtojami darbiņi pagarinātajā gadā!

Direktores sveiciens skatāms šeit.

 

 

Jaunumi

Skolnieču triumfs JAL finālā
2021-07-05

           Ikšķiles vidusskolas 5.-12.klašu skolēni skolotājas Barbas Lielbārdes vadībā aktīvi piedalījās skolēnu mācību uzņēmumu veidošanā, ko nodrošina Junior Achievement Latvia (JA Latvia). JA Latvia ir viens no 40 JA Europe un 118 Worldwide tīkla biedriem kopš 1991. gada. Eiropas Komisija atzinusi JA Latvia par vienīgo pozitīvo iniciatīvu Latvijā, kas ilgtermiņā un metodiski nodrošina jauniešiem uzņēmējdarbības izglītību.

            Spītējot ierobežojumiem, viens no izveidotajiem skolēnu mācību uzņēmumiem (SMU) “Dziedi silti” ir radījis unikālu produktu koru dziedātājiem un citiem skatuves māksliniekiem – apsildāmas dziesmu mapes. Šādas mapes nodrošina māksliniekiem roku siltumu, neskatoties uz vidi, kurā dziesmas tiek dziedātas – ārā aukstumā vai neapkurinātās telpās dziedātāju rokas un līdz ar to arī sirdis tiek sasildītas ar īpašu iestrādātu sildelementu un alternatīvu barošanas iekārtu.

            Unikālā biznesa ideja radās SMU vadītājai, Ikšķiles vidusskolas 11.klases skolniecei Amantai Matisonei, kad, braucot mašīnā no kora mēģinājuma, jaunā uzņēmēja konstatēja, ka pašai un apkārt esošajiem koristiem ir pamatīgi nosalušas rokas. Tad kā pavisam nevainīgs joks tika radīta ideja par siltām mapēm. Izveidojot lielisku un spēcīgu komandu ar klasesbiedreni Diānu Peinbergu un mūsu skolas absolventi Terēzi Teibi, kas ir tikpat lielas kora entuziastes, jaunietes ķērās pie šīs šķietami neiespējamās idejas realizēšanas.

            Gada laikā jaunietes saskārās ar lieliem izaicinājumiem – gan fiziskiem, gan emocionāliem. Meitenes ieguva neatsveramu praktisku pieredzi biznesa un darba attiecību veidošanā paralēli savstarpējai draudzībai, bieži vien upurējot draudzīgās attiecības biznesa vārdā, taču pārdzīvojumi, spriedze, negulētas naktis un biznesa veidošanas izaicinājumi paralēli sarežģītajam mācību procesam, nodrošināja augstos sasniegumus gan produkta kvalitātes radīšanā, gan dalībā JA Latvia rīkotajās sīvajās jauno uzņēmēju sacensībās.

            Pateicoties neatlaidīgam darbam, pārliecībai par savu ideju, lieliskajai komandai, skolotājas Barbas Lielbārdes, ģimenes un draugu atbalstam, SMU vadītāja Amanta Matisone un daudzsološā mārketinga entuziaste Terēze Teibe panāca to, ka viņu uzņēmums un produkts tika pamanīts, novērtēts un atzīts arī valstiskā līmenī. SMU “Dziedi silti” JA Latvia rīkotajā pasākumā “Cits Bazārs Ziema” 270 komandu konkurencē izcīnīja uzvaru nominācijā “Labākā SMU pārdošanas komanda”, šīs uzvaras rezultātā meitenes ieguva iespēju piedalīties 24 stundu inovatīvajā nometnē. Tāpat nozīmīgs panākums ir iegūtā pateicība par pamanāmu biznesa pitch, kurā uzņēmuma apbrīnojamā mārketinga speciāliste Terēze Teibe prasmīgi pārstāvēja šo inovatīvo produktu.

            Meiteņu darbs tika novērtēts arī pasākumā “Jauno uzņēmēju dienas 2021”, kas ir gada nozīmīgākais pasākums labākajiem JA Latvia SMU programmas dalībniekiem, kura laikā tiek apbalvoti labākie SMU pamatskolu un vidusskolu grupās. Mūsu skolas SMU “Dziedi silti” saņēma divas nozīmīgas balvas – vadītāja Amanta Matisone balvā par savu uzcītīgo darbu ieguva iespēju augustā JA Latvia Praktiskajā uzņēmējdarbības un līderības 7 dienu nometnē vidusskolēniem “Junior Achievement Unlocked 2021”. Savukārt, pateicoties Terēzes Teibes pašaizliedzībai un augstajām kvalitātes prasībām, uzņēmums saņēma simpātiju balvu no projekta “Latvijā radīts”, kas ir tiek realizēts sadarbībā ar AS "Attīstības finanšu institūciju Altum”, Eiropas Sociālā fonda projekta NR 9.1.1.3/15/I/001 "Atbalsts sociālajai uzņēmējdarbībai" un Labklājības ministrijas atbalstu. Balvā saņemta iespēja veidot uzņēmuma mārketinga aktivitātes ar projekta “Latvijā radīts” finansiālu atbalstu.

            Jautājot par nākotnes plāniem, uzņēmuma vadītāja Amanta Matisone apliecināja, ka noteikti neapstāsies pie sasniegtā. Uzņēmums jau ir uzsācis darbu pie produkta pārdošanas, uzrunājot gan Latvijas vadošo koru diriģentus, gan skatoties arī plašāk – mērķis ir piesaistīt ES Ziemeļvalstu korus produkta virzībai jau starptautiskā līmenī. Tā kā izvirzītais mērķis ir ievērojami augsts, tad uzņēmums plāno veikt arī izmaiņas komandas sastāvā, bet precīzākas detaļas vadītāja vēl neatklāj.

            Paldies jaunajām uzņēmējām un skolotājai Barbai Lielbārdei par ieguldīto darbu un neatlaidību, kā arī sasniegtajiem rezultātiem! Novēlam neapstāties un turpināt iesāktos darbus, lai katram kora dziedātājam būtu siltas rokas!

            Ikšķile dzied silti!

Skolotāja Barba Lielbārde

Dziedi silti piedāvātā mape