Aktuāli!

Ministru kabinets ceturtdien 07.01.2021. nolēma pagarināt ierobežojumus vēl līdz 25. janvārim. 1.-4. klašu skolēniem ziemas brīvdienas tiek pagarinātas līdz 22. janvārim, bet 5.-6. klašu skolēniem mācības attālināti sāksies 11. janvārī.  7.-12. klases turpina jau iesāktās mācības attālināti.

 

Jaunumi

Zentas Ērgles simtgades jubileju pieminot
2020-12-28

   “Senas, no paaudzes paaudzē pārmantotas lietas īpaši mīļas un tuvas, jo tās glabā atmiņas,” tā rakstniece, novadniece  Zenta Ērgle raksta savā grāmatā “Pāri gadiem bērnības zemē”, un vienu stāstu - “Lietas, kas glabā atmiņas” - savam uzvedumam, kas tapis par godu rakstnieces lielajai jubilejai,  ir izvēlējušās Ikšķiles vidusskolas skolēnu teātra dalībnieces.

   Zentas Ērgles savulaik neizmestā Zingera šujmašīna, aprūsējušais ogļu gludeklis un eksotiskie Indijas gliemežvāki  ir rosinājuši arī meitenes domāt par lietām, kas mantotas no vecmāmiņas, krustmātes vai citiem radiniekiem, kā, piemēram, bilžu albums, rotaslietu lādīte, fotogrāfija, karote vai rokassprādze.   

  Pats interesantākais ir tas, ka, mēģinot izpētīt šo lietu vēsturi, vismaz divos gadījumos tām, izrādās, ir kāda saistība ar Zentu Ērgli. Vai tā ir nejaušība vai sakritība? Kas to lai zina! Mēs domājam, tas ir netveramais un neparedzamais, kas mūs pārsteidz negaidīti, bet īstajā vietā un laikā.

   Kad Zenta Ērgle jautājusi mazmeitai, ko lai viņa atstāj piemiņai, taisnojoties, ka ne zelta rotu, ne kristāla trauku viņa neesot, mazmeita atbildējusi: “Savas grāmatas!” Un tā ir bagātība, ko šodien novērtē arī jaunākā paaudze, kuru grāmatplauktos ir gana daudz visādu citu grāmatu, bet, iespējams, kaut kur ir paslēpies arī kāds Zentas Ērgles darbs, ko būtu vērts šogad ne tikai pārcilāt, bet ņemt un izlasīt.

Skolēnu teātra pulciņa vadītāja Zane Bēķe

Video, kurā apkopots skolēnu paveiktais, apskatāms skolas FB profilā. Liels paldies dalībniecēm, skolotājai Zanei Bēķei par radošumu un Oskaram Kļavam par tehnisko atbalstu!