Klusi klusi, lai krīt sniegi,
Lai tos nejauc aukstie vēji,
Un pie katras sveču liesmas
Sirds ar prieku, laimi tiekas.

Sācies Ziemassvētku gaidīšanas laiks...

Klašu aktivitātes

Pirmklasnieki iepazīst Ikšķiles pilsētas bibliotēku
2019-01-10

Piekto mēnesi būdami skolēni, pirmklasnieki jau droši var doties uz bibliotēku, lai iepazītu dažādo grāmatu pasauli. Raitā solī 10. janvāra rītā Ikšķiles vidusskolas 1. d klase kopā ar skolotājām Kristīni un Sandu, apmeklēja mūsu pilsētas bibliotēku, kuru iekaroja kā īsti „ grāmatu tārpi ”.

Bibliotekāres iepazīstināja  skolēnus ar noteikumiem, kuri jāievēro bibliotēkā, uzzinājām, kā iespējams pieteikties par bibliotēkas lasītāju. Skolēni uzzināja, ka mūsu pilsēta piedāvā  lasīšanai ap 8000 bērnu grāmatas un divas reizes vairāk grāmatas pieaugušajiem. Bibliotēka piedāvā iepazīt pašas jaunākās grāmatas, kuras veikalā maksā  dārgi. Te var lasīt žurnālus gan lasītavā, gan paņemot tos uz māju, mājās noskatīties animācijas filmu diskus, izmantot informācijas iegūšanai bibliotēkas datorus un enciklopēdijas. Bibliotēkā iespējams apvākot skolas mācību grāmatas.

Interesantākais bija brīdis, kad skolēni varēja iejusties bibliotēkas lasītāju lomās, atrodot sev interesantu grāmatu lasīšanai turpat bibliotēkā. Krišjānis atrada grāmatu par Gregu, Patriks par kuģiem, bet Alise atrada grāmatu par Alisi Brīnumzemē. Vienīgi Olivers bija ļoti saskumis, jo uzziņu literatūru par lauksaimniecības tehniku viņš bibliotēkā neatrada. Daniels novilka zābakus, iekārtojās ērti krēslā, saslēja kājas un lasīja grāmatu par mašīnām. Viņa garastāvoklis, atnākot uz skolu, bija īpaši pacilāts, jo viņš jau bija pieņēmis lēmumu šodien pat pierunāt mammu pierakstīties bibliotēkā, lai lasītavā iesākto grāmatu varētu jau šovakar turpināt lasīt.

Skolēni bibliotekārēm uzdeva jautājumus par mājās paņemto grāmatu netīšu sabojāšanu, jautāja, kas notiek, ja laicīgi grāmatu neatgriež bibliotēkā, skolēnus interesēja, kā grāmatas lasīšanas laiku var pagarināt.

Cerēsim, ka skolēniem šis „Grāmatu rīts” pilsētas bibliotēkā būs atvēris durvis   uz jaunu pasauli -  ļaus izjust jaunus piedzīvojumu un emocijas, vairāk lasot grāmatas.