Paldies visiem par šo mācību gadu!

Spēku un neatlaidību tiem, kam vēl kārtojami darbiņi pagarinātajā gadā!

Direktores sveiciens skatāms šeit.

Notikumi

Apmaiņas skolēni Ikšķiles vidusskolā.
2014-02-05

Apmaiņas skolēni Ikšķiles vidusskolā.

Taizeme ir brīnumains modernās pasaules piemērs. Zeme, kur valda pārsteidoša tolerance pret citu ticību, citas mentalitātes un cita dzīvesveida pārstāvjiem. Tā ir vieta, kur zudusī paradīze met savus krāšņos un dzīvības prieka pilnos atspulgus mūsdienu globalizētajā pasaulē.

Jau kopš augusta beigām pie mums Ikšķilē dzīvo meitene no Taizemes- Irada. Meitene pa šo laiku ir ieguvusi pietiekamas latviešu valodas zināšanas, lai varētu sarunāties ar apkārtējiem. Iradai ļoti patīk būt Latvijā, viņa šeit jūtās labi un ir laimīga. Meitene ir priecīga par to, ka ir nonākusi Ikšķilē, jo šeit esot viss, ko viņa vēlas- skaista, neierasta daba, lieliska viesģimene un draudzīgi klasesbiedri (10. klase). Irada Ikšķilē ir pavadījusi jau pusi no sava apmaiņas gada, kas pēc viņas domām ir bijis lielisks, jo esot piedzīvojusi ko tādu, ko nekad esot Taizemē nevarētu piedzīvot. Meitene atzīst, ka vēlētos aizbraukt uz savu dzimteni uz neilgu laiciņu, un pēc tam uzreiz atgriezties Latvijā, jo šeit ir tā vieta, kur viņa jūtas labi. Irada ir ļoti iemīlējusi Latviju. Jau jūlija sākumā meitene dosies uz mājām, bet noteikti, kādu reizi atgriezīšoties Latvijā, jo šeit viņa sajūt savas otrās mājas.

Mūsu skolā viesojas arī Benjamins no Čīles (10.klase).

Čīle ir kontrastu zeme, pasaulē garākā valsts no ziemeļiem uz dienvidiem , noslēpumainā Robinsona Krūzo sala un senatnes milži no tufa tālajās Lieldienu salās, ir pārsteigumu pilna.

Sešpadsmitgadīgais Benjamins (Benhamins) no Čīles Latvijā ieradās kopā ar bargo ziemu apmaiņas programmas ietvaros. Ar lielu smaidu sejā puisis atklāj, ka ir sajūsmā par Latvijas laika apstākļiem. Kaut arī čīlē augstu kalnos ir sniegs, šeit Latvijā viņš to ierauzīja tik tuvu. Benjamins Latvijā ir neilgu laiku. Šī zeme viņu pārsteidz jo ir tik atšķirīga no viņa paša dzimtenes Čīles.

Benjamins brīvajā laikā nodarbojas ar basketbolu un vēlas ar to nodarboties arī Latvijā. Benjamins ļoti vēlas apgūt latviešu valodu, kā arī uzzināt vairāk par Latvijas kultūru un vēsturi. Puisis Latvijā būs līdz 2014.gada decembrim.