Paldies visiem par šo mācību gadu!

Spēku un neatlaidību tiem, kam vēl kārtojami darbiņi pagarinātajā gadā!

Direktores sveiciens skatāms šeit.

Notikumi

Festivāls “…un es iešu un iešu!”
2019-04-26

Piektdien, 26 aprīlī, Valmieras teātrī ar dziesmu “Piena ceļš” no filmas “Sprīdītis” tika atklāts XII Latvijas bērnu un jauniešu teātru festivāls “…un es iešu un iešu!”, kas norisinājās divas dienas, pirmajā no tām ar izrādēm Valmieras drāmas teātrī, otrajā, 27. aprīlī, Valmieras sākumskolas trīs zālēs.

Atklāšanā festivāla dalībniekus un skatītājus uzrunāja skolēnu teātra “Sprīdītis” mājvietas -  Valmieras Viestura vidusskolas - direktors Uldis Jansons, kurš uzsvēra, ka 12 ir maģisks skaitlis dažādās nozīmēs, kas nesīs veiksmi arī 12. bērnu un jauniešu teātru festivālam.

Reģionālajam portālam “Valmieras Ziņas” Valsts izglītības satura centra vecākā referente Dace Jurka atklāja, ka festivālam tika pieteiktas 59 izrādes, no kurām žūrija atlasījusi 40, kas tiek nodotas skatītāju vērtējumam. Viņa atgādināja jaunajiem aktieriem, ka viņi ir izturējuši profesionālās žūrijas atlasi, bet bērnu un jauniešu publika ir visprasīgākā žūrija.

Festivāla dalībniekus arī sveica Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks, novēlot veiksmīgu darbu un patīkami pavadītu laiku Valmierā.

Festivāla programmu ievadīja mājinieki – Valmieras Viestura vidusskolas teātris “Sprīdītis” ar izrādi “Sapnis vasaras naktī”.

Un viena no žūrijas atlasi izturējušām izrādēm šajā brīnišķīgajā un radoši piepildītajā pasākumā bija Ikšķiles vidusskolas 7. klašu apvienotās teātra grupas mazās formas uzvedums pēc P. Bankovska vēsturiskajiem stāstiem “Kur pazuda saimnieks?”, turklāt ar iespēju to parādīt Valmieras teātra Apaļajā zālē. Jaunās aktrises šo novērtējumu attaisnoja godam, vēl papildus iegūstot Bērnu un jauniešu žūrijas piešķirto titulu Karīnai Reutai kā labākajai mazās formas uzvedumu aktrisei.

Kā pasākumu vērtē pašas dalībnieces?

Samanta D. : “Ļoti interesants, māksliniecisks, radošs pasākums, kas iedvesmo veidot vēl un vēl dažādus uzvedumus un izrādes, kā arī pašiem sarīkot līdzīgu pasākumu. VISS bija super!”

Karīna: “ Valmierā bija ļoti skaisti un jauka sagaidīšana! Ļoti jauki bija redzēt visdažādākās izrādes. Protams, bija arī jautri un iedvesmojoši, jo pēc tik superīga pasākuma ir jāsāk plānot jau nākamās izrādes, lai tiktu tur vēl. Neaizmirstamas emocijas un atmiņas.”

Samanta S.: “Ļoti forši bija skatīties citas izrādes. Jauka sagaidīšana. Lieliska atmosfēra starp visiem teātra cilvēkiem. Iedvesmoja turpināt darīt un censties, bija tā vērti visi mēģinājumi, arī vakaros, lai uz turieni tiktu. Super pasākums!”

Anna: “Ļoti patika. Noteikti jābrauc vēl. Visas izrādes bija ļoti interesantas.”

Līva: “Superīga pieredze, bija ļoti forši, ka varējām noskatīties arī citu kolektīvu iestudētās izrādes. Man personīgi ļoti garšoja Valmieras sākumskolas ēdiens. Valmierieši mūs labi sagaidīja. Labi pavadīts laiks ar draugiem, kā arī iegūti arī jauni draugi un iedvesma radīt jaunas izrādes.”

Paldies Ikšķiles novada pašvaldībai, vidusskolas vadībai, vecākiem, klašu audzinātājām, skolas tehniskajiem darbiniekiem par atbalstu un labvēlību, jo tikai sadarbībā šādas labas jauniešu garīgo izaugsmi veicinošas lietas var notikt!

Zane Bēķe, teātra ped. Ikšķiles vidusskolā

Foto skolas galerijā.