Klusi klusi, lai krīt sniegi,
Lai tos nejauc aukstie vēji,
Un pie katras sveču liesmas
Sirds ar prieku, laimi tiekas.

Sācies Ziemassvētku gaidīšanas laiks...

Notikumi

Ikšķiles vidusskolas komandai 3.vieta un individuāli divas 1. vietas Latvijas skolu orientēšanās kausā
2022-04-29

27.maijā Rīgā/Mežaparkā septīto reizi norisinājās Latvijas skolu orientēšanās kausa sacensības. 76 skolu konkurencē Ikšķiles vidusskolas komanda 22 jauno orientieristu sastāvā izcīnīja augsto 3.vietu. Individuāli augstvērtīgākie sasniegumi 1.vieta S5 grupā Elēnai Bremzei 2.e klase un 1.vieta S4 grupā Karlīnai Dobulei 4.a klase.

Sacensības norisinājās trīs kārtās - kvalifikācijas skrējieni, pusfināla un fināla skrējieni. Balstoties uz kvalifikācijas skrējienā sasniegtajiem trīs labākajiem rezultātiem, tika noteikta labākā skolas komanda. Ikšķiles vidusskolas sastāvā, startējot 22 dalībniekiem, punktus nesošākos rezultātus izdevās uzrādīt Karlīnai Dobulei (S4), Nilam Romanovskim(V3) un Jurim Kaldovskim(V4). Turpmāk pusfinālos un finālos norisinājās cīņa par individuālajām medaļām. No Ikšķiles vidusskolas 8 dalībnieki iekļuva pusfinālā, kurā 12 labākie katras grupas orientieristi cīnījās par 6 vietām finālā. Finālā iekļuva 5 ikšķilnieki, taču, diemžēl, nedaudz līdz finālam pietrūka Elzai Tumenei(S5), Odrijai Stolerei(S4) un Esterei Dobule(S4). Finālā kā pirmais no ikšķilniekiem trasē devās Nils Romanovskis, kurš pusfinālā bija uzrādījis 2. labāko rezultātu un tas ļāva cerēt uz augstu vietu arī finālā, taču viena kļūda distancē liedza pacīnieties par pjedestālu un nācās samierināties ar 4.vietu. Kā nākamie distancē devās divi  S4 un V4 grupas finālisti. Kā pirmā no meža izskrēja Karlīna Dobule, kura distancē spēja atrauties no pārējām konkurentēm un godam pelnīta 1.vieta, Jurim Kaldovskim šoreiz 4.vieta.  Sacensības noslēdza jaunākie orientieristi. Spēku izsīkums liedza Haraldam Baranovskim pacīnīties par medaļām un šoreiz bija jāsamierinās olimpisko sešinieku. Par patīkamu pārsteigumu sacensību izskaņā parūpējās Elēna Bremze, kura par 13 sekundēm apdzina tuvāko sekotāju un atnesa Ikšķiles vidusskolai otru zelta medaļu.

Apsveicam Ikšķiles vidusskolas orientieristus!

Rakstu sagatavoja A.Dobulis

Kopbilde Skolu kauss