Laboratoriskais skrīninga tests (pūļa tests) šonedēļ notiek pēc esošā grafika – ceturtdien (to neveic vakcinētajiem un pārslimojušajiem). Testa rezultāti būs derīgi arī interešu izglītības apmeklēšanai.

Tiks izsniegti arī paštesti. Paštestus veic gan vakcinētie, gan nevakcinētie bērni, gan pārslimojušie (ja kopš inficēšanās ar Covid-19 pagājis vairāk par 6 nedēļām). Paštesta veikšanas diena tiks precizēta.

Notikumi

Izskanējis Dzejas dienu pasākums
2021-09-17

Tradicionāli septembra sākumā visā Latvijā notiek Dzejas dienas. Atzīmējot 56.gadadienu, šogad no 3. līdz 12.septembrim Latvijas Rakstnieku savienība organizēja dažādus Dzejas dienu pasākumus ar devīzi "Dzeja dzīvo". Savukārt 16.septembrī jau vienpadsmito reizi Ikšķiles vidusskolas radošā grupa aicināja visus interesentus uz Dzejas vakaru “Dzeja dzīvo”, Centra laukumā pulcējot skolēnus un pieaugušos, kuriem patīk rakstīt, lasīt un klausīties dzeju.
Katru gadu Dzejas vakaram tiek izvēlēta caurviju tēma. Kā  pasākuma ieskaņā sacīja skolotāja Zane Bēķe: “Šovakar Dzejas vakars apdzīvo jauno Centra laukumu, pulksteni, strūklaku. Nu gluži pēc Čaka, kurš šogad jubilārs…”, tādēļ Dzejas vakarā ieskanējās Čaka tik iemīļotais pilsētas motīvs.  “Pirmo reizi mēs Dzejas vakarā arī ar Čaka dzeju iznācām publikā un nācām pie tautas. To ierosināja skolēni. Viņi teica: “Kāpēc mums vienmēr ir jāstāv zālē? Kāpēc mēs nevaram iet parkā, laternu gaismā arī runāt dzeju?” Un tā sākās šī tradīcija, ” atcerējās skolotāja Zane.
Dzejas vakaru atklāja skolotāja Aija Katkovska, nolasot dzejoli par aktuālu tēmu- kā mēs jūtamies šajā pandēmijas skartajā laikā. Savukārt pasākuma turpinājumā izskanēja Ikšķiles vidusskolas 11.klases  jauno urbānistu Renātes Ennes, Aritas, Eduarda, Andra, Markus, Elīnas,  Esteres, Amēlijas, Annijas un Lauras  rakstītās dzejas rindas, atklājot pārdomas par savu vietu, sajūtām šajā pasaulē.
Ar haiku priekšnesumiem uzstājās skolotājas Sandas Ziemeles- Miezītes 6.c un 6.d skolēni.  Pasākumā tika nolasīti arī Latviešu valodas aģentūras rīkotā konkursa “Izstāsti savu sapni” izdotajā grāmatā iekļautie Ikšķiles vidusskolas skolnieču Jasmīnas Rūtas (4.d klase), Martas Elīzas (9.d klase) un Emīlijas Beātes (9.c klase) darbi.

Izskanēja arī 9.a klases skolēnu Elīnas, Lauras, Edgara, Unas, Adeles, Martas, Kates un Noras brīvā dzeja. 10. klases autoru grupas dzejoli nolasīja Samanta, Alberta un puišu grupas dzejoli- aktiermākslas skolotājs  Oskars Kļava, savukārt Annika piedāvāja noklausīties dzejoli svešvalodā, bet  10.klases skolniece Kitija savu dzejoli nolasīja pasākuma noslēgumā.
Dzejas vakarā ar savu projektu- dziesmu ar pašu sacerētu tekstu un mūziku- uzstājās arī Elvīra, Marija, Jolanta, Amanta, Diāna, Katarīna un Krista no 12.klases. Paldies jaunajām mūziķēm- Elvīrai un Marijai par dziesmu!
Jau tradicionāli pasākumā savu dzeju lasīja bijušie skolas absolventi, kam ir jau daudzu gadu pieredze dzejā izteikt sev un sabiedrībai aktuālas tēmas, rosinot ikvienu ieklausīties, sajust, izdzīvot runātā un rakstītā vārda spēku- Santa Verigo, Alise Bogdanova, Ingus Mačkalanovs, Paula Lūcija Lejiņa, Mārtiņš Mežulis, Morics Mūrnieks un Sabīne. Savukārt Ingus nolasīja Laura Strepmaņa dzejoļus.
Ar savām dzejas rindām klātesošos uzrunāja debitanti un dzejnieki ar dzīves un mākslas pieredzi- ikšķilieši Velga Pujāte, Gunita un Dzintars Laugaļi, Aija Āboltiņa, Māris Krupenkovs. Čaka tēma ieskanējās divu Didžu - Didža Avišāna un Didža Rijnieka- muzikālajā priekšnesumā un dzejas lasījumā.
Dzejas vakarā jauku muzikālo noskaņojumu radīja Ikšķiles vidusskolas instrumentāli vokālais ansamblis.
Paldies par Dzejas vakaru “Dzeja dzīvo” Ikšķiles vidusskolas radošajai komandai- Zanei Bēķei, Ingunai Bērziņai, Lindai Ivanovai un Oskaram Kļavam, kā arī Ikšķiles vidusskolas latviešu valodas skolotājām!

Raksta autore Inga Šulca (teksts pārpublicēts no ikskile.lv)

Foto skolas galerijā.