Aktuāli!

Paldies visiem par šo mācību gadu!

Spēku un neatlaidību tiem, kam vēl kārtojami darbiņi pagarinātajā gadā!

Direktores sveiciens skatāms šeit.

 

 

Notikumi

Izstāde „Vairāk nekā bērnu spēles” Bērni holokaustā – jaunrade un spēles.
2019-10-15

Ikšķiles vidusskolā no 1. – 18.oktobrim apskatāma Holokausta upuru un varoņu memoriālā kompleksa „Yad Vašem” (Izraēla) ceļojošā izstāde par bērniem holokaustā. Šī izstāde ir stāsts par izdzīvošanu. Tajā atspoguļoti bērnu centieni visiem spēkiem turēties pie dzīvības, kā arī tieksme saglabāt bērnību un jaunību, radot ap sevi citu realitāti.

Holokausts pāragri pielika punktu šo jauno cilvēku bērnībai. Tomēr viņi joprojām bija bērni - gan tie, kas tika nogalināti, gan tie, kuri izdzīvoja. Bērni bieži uzņēmās papildu pienākumus. Viņi kļuva par maizes pelnītājiem un iedrošināja savus vecākus, sniedzot tiem cerību un spēku turpināt izmisuma pārņemto ikdienas cīņu par izdzīvošanu. Tomēr ikreiz, kad vien viņiem bija iespēja būt bērniem, viņi spēlējās, smējās un pauda savu cerību radošajos darbos.

Rotaļlietas, spēles, daudzveidīgie radošie darbi, fotogrāfijas, fragmenti no dienasgrāmatām un poēmām stāsta par bērnu izjūtām, ļaujot nojaust, kāda bija viņu dzīve holokausta laikā. Lelles, rotaļlāči, kas piederēja bērniem, kļuva par viņu karalaika dzīves vissvarīgāko, kas viņiem piederēja.

No sešiem miljoniem ebreju, kas tika nogalināti holokaustā, apmēram pusotrs miljons bija bērni. Izdzīvojošo bērnu skaits mērāms tikai dažos tūkstošos.

Veidosim nākotni, atceroties pagātni.

Informāciju par izstādi „Vairāk nekā bērnu spēles” sagatavoja Sociālās un pilsoniskās mācību jomas koordinatore Ruta Dišereite.