Aktuāli!

Paldies visiem par šo mācību gadu!

Spēku un neatlaidību tiem, kam vēl kārtojami darbiņi pagarinātajā gadā!

Direktores sveiciens skatāms šeit.

 

 

Notikumi

Lāpu skrējiens 2013
2013-08-21

No 15. līdz 21.augustam, godinot bruņoto spēku 1992.gadā organizētās lāpu stafetes 21.gadadienu, gar Latvijas robežu notiks biedrības "Latvijas ģenerāļu klubs" iniciēts skrējiens "Apkārt Latvijai". Skrējiens ir veltīts Latvijas valsts proklamēšanas 95.gadadienai un valstiskās neatkarības atjaunošanas 22.gadadienai. Pirms 21 gada skrējiena mērķis bija apliecināt Latvijas neatkarības atgūšanu un mūsu valsts robežu nostiprināšanu. Šobrīd skrējiena organizatori vēlās stiprināt mūsu valsts iedzīvotāju kopības un drošības sajūtu

Skrējiena svinīgā atklāšana notika 15.augustā Rīgā, Brāļu kapos, kad, pēc svinīgas lāpu iedegšanas, skrējiena dalībnieki divās grupās sāka skrējienu no Rīgas uz Salacgrīvu un no Rīgas uz Mērsragu, lai satiktos Subatē, Ilūkstes novadā. Tālāk lāpas ar autotransportu dosies uz Rīgas pilsētas robežu. 21.augustā no stacijas Torņkalns ir plānots skrējiens uz O.Kalpaka pieminekli, kur plkst.16.00 ir plānota svinīga pasākuma noslēguma ceremonija.

Viss skrējiena maršruts - aptuveni 1500 kilometru - sadalīts 14 posmos, katrā no dienām noskrienot divus posmus. Katram posmā atbildīgais bruņoto spēku pārstāvis sadarbojas ar vietējo pašvaldību. Vienlaikus ir iesaistīta arī Valsts policija, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests un Valsts robežsardze. Katrā no posmiem tiek rīkoti dažādi pasākumi. 19.augustā vakarā šajā skrējienā Ikšķili pārstāvēja Ikšķiles vidusskolas jaunsargu grupa ar tās vadītāju majoru Agri.Purviņu un jaunsargiem Ritvaru Dāvidu Catlakšu, Miku Puduli un Mārtiņu Vilipsonu. Pirms skrējiena jaunsargi pie Bauskas novada domes iepazinās ar ZS 54.ITBN Nesprāgušās munīcijas neitralizētāju ekipējumu strēlnieku ieroču prezentāciju, kuru prezentēja Bauskas jaunsargi. Noskatījās Bauskas novada domes rīkoto svinīgo lāpas sagaidīšanu. Plkst. 20.00 lāpa no pilsētas uzsāka savu ceļu uz Jaunsauli. Ikšķiles jaunsargu grupa lāpu no ZS 54.ITBN inženieru rotas komandiera virsleitnanta D.Kravaļa saņēma pie pilsētas robežas. Katrs dalībnieks veica 1 km distanci nesot 2,4 kg smago lāpu. Kaut arī Ikšķiles jaunsargi bija vieni no jaunākajiem dalībni ekiem viņi šo distanci veica godam un pēc pusnakts atgriezās mājās noguruši, bet apmierināti ar piedzīvoto. Paldies mūsu jaunsargiem un viņu vadītājam majoram Agrim Purviņam.