Paldies visiem par šo mācību gadu!

Spēku un neatlaidību tiem, kam vēl kārtojami darbiņi pagarinātajā gadā!

Direktores sveiciens skatāms šeit.

Notikumi

Mācību brauciens uz Salaspils saules paneļu parku
2019-09-30

Septembrī Salaspilī atklāts Baltijā vienīgais un līdz šim lielākais saules paneļu parks, kurā tiek ražota siltumenerģija pilsētas apkurei.  27.septembra pēcpusdienā Ikšķiles vidusskolas 11. un 12.klases skolēni devās mācību braucienā iepazīt SIA "Salaspils siltums"  darbību un apskatīt uzstādītās iekārtas.

Mācību brauciena laikā skolēni tika iepazīstināti ar siltumenerģijas iegūšanas principu, kā arī detalizētāk pastāstīts par uzņēmuma darbību izvēloties videi draudzīgus siltumenerģijas iegūšanas veidus – šķeldu un saules kolektorus.

Skolēniem bija iespēja apskatīt gan iepriekš aktīvi lietotos gāzes katlus, gan šobrīd lietoto šķeldas katlu un Saules kolektoru lauku, kur vairāk kā 6 ha platībā uzņēmums uzstādījis 1720 Saules kolektorus.

Pēc brauciena skolēni atzina, ka ieraudzīt šādas sistēmas dzīvē pavisam noteikti ir kas unikāls, jo ne video, ne attēlos nerodas īstais iespaids par patieso sistēmas lielumu.  Tāpat brauciens licis aizdomāties par to, cik daudz dažādas alternatīvas var būt siltumenerģijas ieguvei.

Braucienu organizēja fizikas skolotāja Madara Miltoviča un ģeogrāfijas skolotāja Līna Bužoka.