Paldies visiem par šo mācību gadu!

Spēku un neatlaidību tiem, kam vēl kārtojami darbiņi pagarinātajā gadā!

Direktores sveiciens skatāms šeit.

Notikumi

Matemātikas nedēļa sākumskolā
2018-02-02

Matemātikas nedēļa Ikšķiles vidusskolā.

Citiem patīk rakstīt, lasīt,

Man tīk tikai rēķināt:

Patīk pieskaitīt un atņemt,

Izdalīt un reizināt. (L.Apšeniece)

Kādā janvāra rītā Ikšķiles vidusskolas sākumskolas klasēs ieradās vāverītes un aicināja uz matemātiskām aktivitātēm nedēļas garumā.

Pirmdien skolēni sacerēja četrrindi par matemātiku. Izrādās, ka skolēni ir tik radoši!

Matemātika kad galvā man,

Cipariņi domās skan.

Un, kad laiks ir reizināt,

Nevar mani steidzināt! (2.e klase)

Mums skaitļi nav sveši, tos katru dienu rēķinām,

Figūras mēs zīmējam un perimetru nosakām.

Varam noteikt cik mēs sveram, arī to cik gudri esam!

Tāpēc katru dienu naski, dodamies uz skolu aši! (4.a klase)

Šajā nedēļā katra klase veidoja “Gudrības koku” no ģeometriskām figūrām. Darbi bija ļoti krāšņi!

Vai jūs zināt, kāds paliek lakatiņš, ja to iemērc sarkanajā jūrā? Un kurā pusē krūzītei ir osa? Skolēni pierādīja, ka ir gana atjautīgi un asprātīgi. Visi ļoti uzmanīgi pildīja dažādus  atjautības uzdevumus. Nedēļas beigās atjautīgākie tika arī apbalvoti.

Ikšķiles vidusskolas sākumskolas skolēni ļoti pamatīgi gatavojas  arī starpnovadu matemātikas olimpiādei. Lai tajā varētu piedalīties katras klases labākie matemātiķi mērojās spēkiem skolas matemātikas olimpiādē. Labākie matemātiķi-

1.klašu grupā 1.vieta Esterei Dobulei 1.a kl., 2.vieta Raienam Martinam Štikovam 1.c kl., 3.vieta Robertam Melbārdim 1.a kl.

2.klašu grupā 1.vieta Emīlijai Robežniecei 2.d kl., 2.vieta Andrim Artūram Lipšem 2.e kl., 3.vieta Pēterim Vanagam 2.c kl.

3.klašu grupā 1.vieta Elmai Bremzei 3.a kl., 2.vieta Agatei Sokolovskai 3.c kl., 3.vieta Sandim Ragauskim 3.b kl.

4.klašu grupā 1.vieta Henrijam Karnišauskim 4.c kl., 2.vieta Katei Ķepītei 4.d kl., 3.vieta Gustavam Cipulim 4.b kl.

Matemātika var būt gan nopietna, gan radoša, gan jautra.

Matemātika ir pamats visam. Tā ne tikai iemāca pamatzināšanas, bet galvenokārt iemāca loģiski spriest, pielietot un secināt. Svarīgi ir prast informāciju ne tikai atrast, bet izdomāt, kas tajā ir svarīgākais. Otra lieta, ko matemātika iemāca – jebkuru domu pamatot. Matemātika iemāca saskatīt sakarības un izmantot tās, lai varētu atvieglot pats sev dzīvi.

Bērnu darbu foto un foto no noslēguma pasākuma skatāmi skolas galerijā.

Matemātikas ned. organizēja- Laura Salnāja, Ruta Rudzīte, Zane Āboliņa, Ieva Radziņa-Sproģe.