Paldies visiem par šo mācību gadu!

Spēku un neatlaidību tiem, kam vēl kārtojami darbiņi pagarinātajā gadā!

Direktores sveiciens skatāms šeit.

Notikumi

Mazās formas uzvedums “Kur pazuda saimnieks?” brauc uz Valmieru
2019-04-18

Kā jau ik gadu, pavasaris skolu teātriem zināmā mērā ir atskaites punkts par to, kas mācību gadā padarīts. Un arī Ikšķiles skolā, tāpat kā citās, pavasari teātra jomā patiešām var saukt par ražas laiku. Pirmkārt, aktivitātes teātra sportā, piedaloties Latvijas skolēnu un jauniešu studiju improvizatoru turnīrā “Rīgas kauss 2019” E. Smiļģa Teātra muzejā; neapšaubāmi, nozīmīgs māksliniecisks sasniegums ir ikgadējās žetonu vakara izrādes iestudējums, kas šogad tika viedots, apvienojot divus dramaturga M. Zīverta viencēlienus “Divkauja” un “Fiksā ideja” (režisors Oskars Kļava), ar šo izrādi 12. klase piedalījās skolu teātru festivālā “Pavasaris Ogrē”.

Bet visaugstāko sasniegumu – atlasē iegūtu pirmo pakāpi un tiesības piedalīties XII Latvijas Bērnu un jauniešu teātru festivālā “... un es iešu un iešu!”, uzvedumu parādot skatītājiem Valmieras Drāmas teātra apaļajā zālē -  šogad piedzīvo 7. klašu meiteņu apvienotās grupas mazās formas iestudējums pēc rakstnieka P. Bankovska vēsturiskajiem stāstiem “Kur pazuda saimnieks?” ar tādu pašu iestudējuma nosaukumu. Tie ir vairāki stāsti par to, kā dažādu apstākļu dēļ viens paliek mājdzīvnieks. Kā viņš jūtas, ko domā, kas ar viņu notiek... Ikvienā cilvēkā šādi notikumi raisa līdzjūtīgas pārdomas. Kādam no dzīvnieciņiem saimnieks tiek izsūtīts vai pat nogalināts, kāds iet bojā katastrofā, kāds tiek pamests citu apstākļu dēļ, bet tomēr visus stāstus vieno atziņa: “Ko gan mājdzīvnieks bez cilvēkiem iesāktu? Tas vienalga metīsies pa pēdām - turp, kur viņu pilnīgi noteikti gaidīs SAIMNIEKS!

Paldies meiteņu mammām, klašu audzinātājām Kristīnei, Gintai un Ligitai par sapratni un atbalstu! Aivaram Kronītim par uzveduma noformējuma praktisku realizāciju un Undīnei Zirnei par filmēšanu un videoformāta sagatavošanu!

Lai izdodas parādīt labāko, ko tajā brīdī, 26.aprīlī pl. 11.30, varam!

Teātra ped. Ikšķiles vidusskolā Zane Bēķe

Foto skatāmi skolas galerijā.