Paldies visiem par šo mācību gadu!

Spēku un neatlaidību tiem, kam vēl kārtojami darbiņi pagarinātajā gadā!

Direktores sveiciens skatāms šeit.

Notikumi

Mūsu komandas dalība "FIZMIX Eksperiments" konkursā
2019-05-11

”FIZMIX Eksperiments” ir Latvenergo koncerna erudīcijas konkurss 8. un 9. klašu skolēniem. Konkursa mērķis ir veicināt jauniešos interesi par eksaktajām zinātnēm, saistošā veidā parādīt, kā teorētiskās zināšanas izmantot praksē, izglītot elektrodrošības jautājumos, ieinteresēt nākotnē izvēlēties inženiertehniskās profesijas un popularizēt enerģētikas nozari.

Konkursa atlases kārtā skolēni 2 mēnešu  garumā veica eksperimentus un risināja oriģinālus fizikas tematikas uzdevumus, kādi nav pieejami mācību grāmatās. Savukārt 11. maijā 62 zinošākās komandas no Kurzemes, Zemgales, Vidzemes, Latgales, Rīgas reģiona un Rīgas pilsētas tikās vērienīgā finālā, lai cīnītos par galveno balvu – dalību īpašā fizikas vasaras nometnē.

Šogad savus spēkus pārbaudīja 5 devītās klases jaunieši – Markuss Gustavs Ķēniņš, Patriks Kļaviņš, Krista Undīne Skutele, Ronalds Blumbergs un Oskars Blumbergs. Pēc atlases kārtas izturēšanas, komanda reģionā ierindojās 6.vietā, izcīnot ceļazīmi uz finālu.

Lai arī fināla uzdevumos gadījās kļūmes un līdz lielajam finālam komanda netika, tomēr jauniešos palicis gandarījums par laiku gatavojoties un apgūstot fizikas zināšanas caur praktisku darbošanos.

Jāatzīmē, ka komandas sagatavotais mājasdarbs – raķetes palaišanas sistēma izpelnījās žūrijas atzinību. Komandas veidotā iekārta spēja izšaut raķeti vairāk kā 30 metru attālumā, radot sīvu konkurenci citu veidotajiem darbiem.