Paldies visiem par šo mācību gadu!

Spēku un neatlaidību tiem, kam vēl kārtojami darbiņi pagarinātajā gadā!

Direktores sveiciens skatāms šeit.

Notikumi

Mūsu pēdas pasaulē
2019-11-15

Pirmssvētku nedēļā dabaszinātņu jomas skolotāji kopā ar skolēniem meklēja latviešu un ikšķiliešu pēdas pasaulē. Sākotnēji projekts aizsākas kā dabaszinību un inženierzinātņu jomas skolotāju ideja par zinātnieku, pētnieku un atklājēju apkopošanu, kuri nesuši Latvijas vārdu pasaulē. Tā tapa pasaules karte 1.stāva gaitenī, kurā piestiprinātas pēdas ar vietām, kurās latvieši paveikuši ievērojamas lietas. Ar 12.klases palīdzību katrs stāsts ieguva savu QR kodu un ideja kļuva interaktīva - ar telefonu noskenējot šo kodu, katrs interesents var izlasīt par atklājumu vairāk. Tomēr, ņemot vērā, ka mācību procesa laikā aicinām telefonus nelietot, īss apkopojums par katru no atklājumiem redzams arī vizītkartēs, ko palīdzēja sagatavot 6.b klases skolēni.

Skolas muzejs, iedvesmojoties no šīs idejas uzsāka mūsu absolventu izpēti (ieskats muzeja ekspozīcijā un raksts sadaļā Muzejs). Tā vairāk kā mēneša garumā tika vākta un apkopota informācija par to, kur pasaulē aizceļojuši mūsu bijušie skolēni. Katrs no stāstiem šobrīd aplūkojams skolas muzejā, bet interesantākie stāsti tika apkopoti un 15.novembra svinīgajā pasākumā ar tiem dalījās 11. un 12. klases skolēni. Ir aizsākusies ļoti interesanta ideja, kuru turpināsim attīstīt un ceram, ka līdz salidojumam, kurš būs pēc 2 gadiem, būsi apkopojuši lielāko daļu mūsu absolventu ceļus.

10. klase izveidojusi karti ar mūsu skolas absolventiem, kas sastopami dažādās pasaules malās, jeb atstājuši "savu pēdas nospiedumu pasaulē". Karte regulāri tiks papildināta. Ja esi Ikšķiles vidusskolas absolvents, kurš vairs nedzīvo Latvijā un sevi vēl šajā kartē neatradi, tad sazinies ar Montu Vanagu.

Dabaszinību un inženierzinātņu jomas skolotājas Madara Miltoviča un Monta Vanaga