Paldies visiem par šo mācību gadu!

Spēku un neatlaidību tiem, kam vēl kārtojami darbiņi pagarinātajā gadā!

Direktores sveiciens skatāms šeit.

Notikumi

Pozitīvo emociju nedēļa Ikšķiles vidusskolā
2020-02-20

Kas ir emocijas? Emocijas – no franču valodas vārda émotionlatīņu emovere nozīmē ‘satraukt’, ‘saviļņot’. Emocijas ir jūtas, cilvēku un dzīvnieku subjektīvas reakcijas uz iekšējo un ārējo kairinātāju iedarbību. Emocijas ir cieši saistītas ar indivīda aktuālajām vajadzībām un tām ir liela nozīme cilvēku savstarpējā saskarsmē.

Tiek uzskatīts, ka cilvēku domāšana visu laiku svārstās starp loģiku un emocijām. Dažreiz virsroku gūst veselais saprāts, bet dažreiz cilvēki ļaujas emocijām. “Bet žogam, ko prāts uzceļ, jūtas viegli kāpj pāri” , savā novelē “Salna pavasarī”  rakstījis viens no mūsu izcilākajiem literatūras klasiķiem R.Blaumanis.

Arvien vairāk un vairāk psihologi atzīst pozitīvo emociju nozīmīgumu mūsu ikdienā, kas darbojoties kā īsts iekšējais dzinulis. Emocijas ir jūtas, kas padara mūsu dzīvi un ikdienu krāsainu, ļaujot pilnvērtīgi izbaudīt visus dzīves piedāvātos priekus un bēdas. Emocijas ietekmē mūsu lēmumus gan skolā, gan ārpus tās, emocijas ietekmē mūsu attieksmi, emocijas ietekmē mūsu reakcijas uz grūtām situācijām, uz jauniem izaicinājumiem, uz konfliktiem un panākumiem. Emocijas var aktivizēt pozitīvas vai negatīvas domas, kas attiecīgi var veicināt noteiktu rīcību.

Savukārt, viena no pazīstamākajām pozitīvās psiholoģijas autorēm Barbara Fredriksone (Barbara Fredrickson) ir izvirzījusi teoriju, kuras ietvaros tiek minēts, ka pozitīvas emocijas veicina radošu domāšanu, spēju domāt plašāk un izmantot dažādus rīcības modeļus kā iespējamos risinājumus. Atliek secināt, ka pozitīvās emocijas ir īsts brīnuma eliksīrs mūsu veselībai, radošumam  un tātad arī panākumiem.

Pēc Ikšķiles vidusskolas skolēnu pašpārvaldes ieteikuma šī nedēļa – 17. – 23. februāris Ikšķiles vidusskolā ir pasludināta par pozitīvo emociju nedēļu. Šajā nedēļā pārsteigumu katras klases skolēni sagādās izlozes kārtībā noteiktas citas klases skolēniem. Kā mums būs veicies, redzēsim jau pavisam drīz šīs nedēļas pārskatā.

Bet es jums visiem ieteiktu – vienkārši smaidiet! Smaidiet un dāvājiet smaidu viens otram!  Smaids iedrošina. Smaids uzmundrina. Smaids iedvesmo. Smaidiet un plaucējiet pavasari savā un citu sirdīs!

Patrīcija Kancēviča, 9.b klase