Paldies visiem par šo mācību gadu!

Spēku un neatlaidību tiem, kam vēl kārtojami darbiņi pagarinātajā gadā!

Direktores sveiciens skatāms šeit.

Notikumi

Šovakar būtu notikusi Muzeju nakts Ikšķiles vidusskolā
2020-05-15

Šovakar būtu notikusi Muzeju nakts Ikšķiles vidusskolā. Ieskatāmies citu gadu Muzeju naktīs.

Tā kā pašlaik daudzu dzīve, mācības un komunikācija noris attālināti, ikgadējā Ikšķiles vidusskolas muzejnakts arī nav izņēmums. Ko meklējam un atrodam medijos par šo pasākumu? To, ka pirmā šāda nakts Ikšķiles vidusskolā notikusi 2012. gadā. Kas to pierāda? Lūk, skolas blogā 2012. gada maijā publicēts raksts par to, kā viss sākās:
“Sakiet, kad jūs vēl tik vēlā vakara stundā esat baudījuši pankūkas skolas ēdnīcā? Kad vēl esat redzējuši salidojam raganiņas uz sapulci tepat, Ikšķiles vidusskolas muzejā? Un kad vēl dziesmas pirmatskaņojums skandēts tieši jums? Un tā ir pilnīga taisnība, tas notika 18.maijā, dienu pirms Latvijas Muzeju nakts, Ikšķiles vidusskolā.
Kā nonācām līdz šādam vēl nebijušam pasākumam?
Gadu pēc skolas muzeja atklāšanas plašākai publikai skolas absolventu salidojumā radās brīnišķīga ideja tieši Muzeju naktī atzīmēt tā gada jubileju! Vai tad Ikšķiles skolas muzejs nav pelnījis Muzeju nakts svinības tāpat kā visi lielie muzeji? Un vai tad skolēniem arī kādreiz negribas pastaigāt pa skolu un paskatīties, kas te notiek, kad stundas jau sen beigušās?
Ciešā sadarbībā ar tagadējo skolas muzeja vadītāju Annu Indāni, kuras rokās savulaik tika nodoti pensionētās skolotājas Maijas Korotkevičas savāktie un glabātie materiāli, tapa aprises Muzeju nakts pasākumam skolā.”
Un tā astoņus gadus, bet jau no 2013. gada muzeju naktis Ikšķiles vidusskolā tika veidotas tematiski. 2013. gadā klib-klabēja paminas un šņik-šņakstēja šķēres Skroderdienu noskaņās, 2014. gadā apmeklētāji ar moto “Vārdi māca, piemēri aizrauj” tika aicināti izzināt, ekperimentēt, pierādīt eksakto zinātņu gudrības, 2015. gadā, Raiņa un Aspazijas 150. jubilejas gadā, kāpām Stikla kalnā un lūkojām skaistākās līgavu kleitas, 2016. gadā – priecājāmies par puķēm, lellēm un citiem zvēriem, 2017. gadā sekojām cilvēka mūža ritumam no piedzimšanas līdz aiziešanai dažādos rituālos, 2018. gadā svinējām mūsu Latvijas 100. dzimšanas dienu, bet 2019. gadā visus kopā sasauca Tālavas taurētājs.
Bet kā muzejnakts tradīcija izskatās no šībrīža skatupunkta? Par to Ikšķiles vidusskolas muzeja vadītāja Anna Indāne:
„Muzejā šogad bija paredzēts 15.maijā rīkot kārtējo Muzejnakts pasākumu, pat jau laicīgi vienojāmies, ka šoreiz muzeja galvenā ekspozīcija būs veltīta rakstniecei Zentai Ērglei, jo viņai gada beigās atzīmēsim 100 gadu jubileju. Muzejā ir savākts daudz ar viņas dzīvi un daiļradi saistītu materiālu. Padomju laikā Zenta Ērgle kādu laiku bija Ikšķiles ciemata arhitekte, ir projektējusi ciemata ielas, devusi tām nosaukumus, piem., Plūmju, Ķiršu, Asaru, Stadiona un citas. Muzejā ir pat Ikšķiles ciemata plānojuma karšu kopijas ar autores parakstiem. Atceros, ka pagājušā gadsimta astoņdesmito gadu sākumā skolā kā goda viesi uz lielajiem sarīkojumiem vienmēr aicinājām autori, jo viņa pa vasarām dzīvoja savā Ikšķiles mājā. Bērniem patika lasīt viņas grāmatas. Šad tad Zentai Ērglei līdzi uz skolu atnāca arī viņas draudzene māksliniece Margarita Stāraste. Skolas viesu grāmatā var izlasīt viņu abu ierakstus un arī vēl Margaritas Stārastes ar tintes pildspalvu iezīmēto Zīļuku.
Skolas muzeja fondos glabājas arī fotogrāfijas un sarīkojumu, veltītu rakstnieces jubilejām, afišas. Tā kā šogad maijā muzejs ciemiņus negaidīs, tad cerēsim, ka gada beigās – decembrī, kad rakstniecei atzīmēsim jubileju, šo viņai veltīto izstādi varēs redzēt muzejā.”
Muzeju naktis skolā varēja notikt, tikai pateicoties atsaucīgiem skolēniem, skolotājiem, vecākiem, vecvecākiem un citiem novadniekiem. Paldies visiem, uz tikšanos nākamajā gadā!

Radošās grupas vārdā - Inguna Bērziņa, Zane Bēķe, Anna Indāne

Aicinām ieskatīties skolas bilžu galerijās:

Muzeju nakts 2019

Muzeju nakts 2018