Aktuāli!

Ņemot vērā valstī pieņemtos lēmumus, mācību process pamatā joprojām turpinās attālināti, taču ar 8.aprīli 12.klases 2 diienas nedēļā apmeklē mācības tajos mācību priekšmetos, kuros tiek kārtoti centralizētie eksāmeni. Ar 12.aprīli organizējam atsevišķas interešu izglītības nodarbības ārtelpās, bet ar 19.aprīli notiks arī āra nodarbības formālajā izglītībā.

 

Notikumi

Tapusi gāmata “Ikšķile teiku līkločos”
2020-09-16

Pavisam nejauši līdzās nopietniem grāmatu autoriem – Muntim Aunam un Jānim Hartmanim - šogad Ikšķilei tapusi arī grāmata ar veselu autoru kolektīvu - Ikšķiles vidusskolas 23 sākumskolas skolēniem, kuri šī gada pavasarī, attālinātā mācību procesa laikā, pieņēma izaicinājumu atstāt arī savas pēdas Ikšķiles vēstures lappusēs.

Pateicoties Ikšķiles novada pašvaldībai, Ikšķiles vidusskolas vadības atbalstam un atsaucībai, sākumskolas skolēni realizēja brīnišķīgu projektu, kurš rezultējies nelielā, bet ļoti skaistā, emocionāli piesātinātā grāmatā „Ikšķile teiku līkločos”.

Skolēni tika rosināti rakstīt izcelsmes teikas, iedziļinoties vietvārdu skanējumā, to būtībā un tikpat nopietni kā Nora Ikstena vai  Zenta Ērgle  domāt dziļas un vēsturiskas domas, rakstīt melnrakstus un tīrrakstus,  zīmēt un balsot par interesantākajām klasesbiedru teikām, lai 23 labākie darbi iekļūtu grāmatā „Ikšķile teiku līkločos”.

Grāmatā iespējams satikt gan zvērus, kas būvējuši Daugavu, gan milzu samus, kuri uzmetuši Ikšķiles pili pašam Meinardam uz īkšķa. Teikās neiztrūkst arī kāds ļauns pūķis, kāds mantkārīgs karalis, bārenīte, trīs ķīnieši, trīs Ādami, kā arī daudzi citi neparasti varoņi.

Ikviens lasītājs, kurš ielūkosies šajā grāmatā, uzzinās, kā bērnu redzējumā radušies Ikšķiles vietvārdu nosaukumi  -  Vīna kalns, Kapu kalns, Kābeļkalns, Sudrabkalns, Danču krogs, Mūrkrogs, Garnizona parks, Lībiešu parks, 800 gades parks, Ādamlauks, Elkšņi, Saulesdārzs, Zaļās salas, Daugavmala, Selēku ezers, Dubkalnu karjers, Kaparāmuru mājas un citi vietvārdi.

15. septembra rītā visi teiku autori, kā arī ilustratori tika aicināti uz „Grāmatas atvēršanas svētkiem”. Saņēmuši grāmatas kā dāvanas, ar vieglu satraukumu autori vispirms centās grāmatā atrast savu teiku, savu zīmējumu. Nav nieka lieta, ja esi veicis darbu, kas nonācis grāmatā. Pasākumā ikvienam bija iespēja ieklausīties teiku fragmentos, dziesmās un baudīt saldu kliņģeri.

Ceru, ka šis projekts rosinās skolēnus un viņu vecākus atrast visas grāmatā aprakstītās teiku vietas, rosinās fantāziju, kā arī vēlmi pētīt un izzināt tuvējo apkārtni. Un ceru, ka mūsu skolēni un citi lasītāji saudzēs un rūpēsies par grāmatā minēto vietu saglabāšanu, par jaunu vietu un jaunu vietvārdu izveidi tuvākā vai nedaudz tālākā nākotnē.                                                                                  

Skolotāja Kristīne Garklāva