Aktuāli!

Ņemot vērā valstī pieņemtos lēmumus, mācību process pamatā joprojām turpinās attālināti, taču ar 8.aprīli 12.klases 2 diienas nedēļā apmeklē mācības tajos mācību priekšmetos, kuros tiek kārtoti centralizētie eksāmeni. Ar 12.aprīli organizējam atsevišķas interešu izglītības nodarbības ārtelpās, bet ar 19.aprīli notiks arī āra nodarbības formālajā izglītībā.

 

Pasākumi karjeras atbalstam 1.-4.klašu posmā

Interaktīvās nodarbības sākumskolā
2020-03-12

Marta mēnesī Ikšķiles vidusskolas sākumskolas klasēs tika uzsākts karjeras attīstības atbalsta pasākuma nodarbību cikls “Izpratnes veidošana par profesijas izvēli”.

Nodarbību mērķis ir palīdzēt skolēniem veikt pašnovērtējumu un veicināt karjeras lēmumu pieņemšanu. Ar multfilmu tēlu palīdzību tiek veidota bērna izpratne par to, kā noteikt spējas, prasmes un kā pieņemt lēmumu par atbilstošāko nodarbošanos, baltoties uz spējām un prasmēm. Kā arī veidot izpratni par lēmumu pieņemšanu un to, ka lēmumi katram jāpieņem pašam, ieklausoties apkārtējo padomos. Nodarbības metodoloģija ir SAREDZĒT, PĀRBAUDĪT, IZVĒLĒTIES. Nodarbības ietvaros skolēni veic vairākus uzdevumus. Piemēram, atpazīst profesijas vai izdara izvēles. Darbs notiek nelielās skolēnu grupās, tādejādi arī mācoties sadarbību un savstarpējo komunikāciju. Iesaistīts tiek katrs bērns.

1.-4. klašu skolēniem nodarbības notika karjeras konsultantes Jolantas Priedes vadībā. Jolantai ir vairāk kā 20 gadu pieredze akadēmiskajā vidē gan lektores, gan augsta līmeņa vadītājas amatos. 2013. gadā saņemts apbalvojums – Gada mācībspēks. Jolanta ir arī RTU Karjeras centra dibinātāja un “RTU Karjeras dienu” projekta aizsācēja.